18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Twarde prawo, ale prawo

2 lata więzienia dla żon, które odmawiają seksu mężom. Takie przepisy

28.10.2019  19:48
2 lata więzienia dla żon, które odmawiają seksu mężom. Takie przepisy
2 lata więzienia dla żon, które odmawiają seksu mężom. Takie przepisy Fot: Pexels

2 lata pozbawienia wolności za odmówienie mężowi przyjemności? Takie prawo panuje w Ghanie. Jeśli nie z więzieniem, kobiety muszą się liczyć z wysoką grzywną. 

W Ghanie kobiety, które odmawiają współżycia swoim małżonkom mogą zostać oskarżone o molestowanie emocjonalne i surowo ukarane, jeśli okaże się, że faktycznie są temu winne.

Wyrok jaki czeka na takie panie to do dwóch lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości 6000 GH, czyli około 4200 złotych. "Wykroczenie" to jest opisane dokładnie w pochodzącej z 2007 roku ustawie o przemocy domowej.

2 lata więzienia za odmówienie seksu

George Appiah-Sakayi z Central Regional Coordinator of the Domestic Violence and Victim Support Unit (DOVVSU) niedawno zaapelował zresztą do wszystkich krzywdzonych mężów, aby ci zgłaszali policji żony, które odmawiają im stosunku seksualnego.

Czy prawo działa również w drugą stronę? Czy kobieta, której mąż odmawia współżycia również może go zgłosić? Okazuje się... że nie jest tak różowo! Panom za taki sam czyn więzienie już nie zagraża. Są zupełnie inne rzeczy, które można w ich przypadku uznać za molestowanie emocjonalne żony.

Jeśli mąż odmawia jedzenia pożywienia, które przygotowała dla niego żona, i w ten sposób sprawia, że kobieta czuje się nieszczęśliwa, co przyczyni się do powstania bólu emocjonalnego, może ona zgłosić to policji. Jeśli mąż wróci późno do domu i sprawi, że jego żona będzie niezadowolona, może złożyć skargę do DOVSSU

– taki zapisek znajduje się w ustawie. O odmowie seksu ani słowa. 

Myślicie, że gdyby coś takiego wprowadzić u nas, policja miałaby pełne ręce roboty, czy dokładnie odwrotnie? 

Zobacz także

logo Tu się dzieje