18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaraz będzie ciemno!

Dziś całkowite zaćmienie Słońca. Spełnia się Apokalipsa św. Jana?

Wojciech Kozicki
02.07.2019  10:08
2 lipca całkowite zaćmienie Słońca - jak i gdzie oglądać?
2 lipca całkowite zaćmienie Słońca - jak i gdzie oglądać? Fot: Pixabay.com

Jeśli pasjonuje was obserwacja nieba, dzisiaj macie szczęśliwy dzień. 2 lipca będzie można zobaczyć całkowite zaćmienie Słońca. Wiadomo już, czy będzie widoczne z Polski i o której godzinie nastąpi. Niektórzy twierdzą również, że dzisiejsze zjawisko to zwiastun apokalipsy.

Już 2 lipca we wtorek na niebie rozegra się niezwykłe show – czeka nas rzadkie zjawisko, czyli całkowite zaćmienie Słońca. Znajdzie się ono w linii prostej z Ziemią i Księżycem, który zablokuje dostęp światła rzucając przy tym efektowny cień.

Zaraz będzie ciemno!

CNN informuje, że zaćmienie nastąpi o godzinie 21.20 czasu polskiego i ma potrwać 4 minuty i 33 sekundy. Niestety, nie będzie widoczne z Polski, a jedynie z Ameryki Południowej.

Nie martwcie się, będziecie mogli obserwować to zjawisko w domowym zaciszu. Jeśli ktoś będzie miał problem z zobaczeniem zaćmienia, NASA zapowiedziała, że będzie prowadzona transmisja na żywo  w internecie. Jeśli jednak i tak przegapicie kosmiczne show, następne zaćmienie przewidywane jest na 14 grudnia 2020 roku.

Znaki na niebie i koniec świata?

Niektórzy wpadają w panikę, ale uspokajamy, nie nadchodzi koniec świata. Jednak „Super Express” zwraca uwagę na to jak niespokojne mamy czasy i podaje cytat z Apokalipsy św. Jana: "Gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór".

Również biblijny numerolog David Meade twierdzi, że całkowite zaćmienie Słońca to zwiastun końca świata. Powołał się na przekaz zawarty w biblijnej księdze Izajasza. Tak, to ten Meade, który już kilka razy "prawie" przewidział koniec świata...

My jednak jesteśmy spokojni. Prędzej siostry Godlewskie nauczą się śpiewać "Ave Maria", niż nastąpi koniec świata z powodu zaćmienia Słońca.

Astronomiczny lipiec

Ten miesiąc to kumulacja astronomicznych zjawisk. 9 lipca Saturn zbliży się tak bardzo do Ziemi, że będzie widoczny gołym okiem. 16 lipca nastąpi zaćmienie księżyca, w nocy 28 lipca czeka nas deszcz meteorytów „Delta Aquarids”.

Jak obserwować zaćmienie Słońca?

Czytaj także