Trumna tonęła w białych kwiatach

26-letnia aktorka nie żyje, bo farbowała włosy na blond. Tragedia

06.12.2019  13:56
26-letnia aktorka nie żyje, bo farbowała włosy na blond. Tragedia
26-letnia aktorka nie żyje, bo farbowała włosy na blond. Tragedia Fot: EAST NEWS

26-letnia aktorka, Jean Harlow była legendą kina. Zanim świat podbiła Marylin Monroe to właśnie ona była najbardziej popularna. Niestety, zabiło ją to, co przyniosło jej sławę. 

Aktorka Jean Harlow żyła w złotej erze Hollywood. To ona przetarła szlaki Marylin Monroe - kolejnej popularnej blondynce. Znakiem rozpoznawczym Jean był platynowy blond, który z dumą nosiła na głowie.

Oczywiście jej agenci i ona sama przekonywali fanów, że taki kolor aktorka zawdzięcza naturze. Jednakże, aby go uzyskać Jean Harlow raz w tygodniu nakładała na głowę zabójczą mieszankę, która ostatecznie przyczyniła się do jej strasznej śmierci.

W skład "farby" wchodziły: utleniacz, amoniak, wybielacz popularnego w Stanach Zjednoczonych producenta i płatki mydlane. Jakby tego było mało, aktorka w dzieciństwie przeszła szkarlatynę, która znacząco osłabiła jej nerki - to z czasem miało stać się jej gwoździem do trumny.

Aktorka umarła, bo farbowała włosy na blond

Jean Harlow w wieku 26 lat była już ikona kina. Mimo młodego wieku zdążyła zagrać w filmach historycznych u boku legendarnych gwiazd, a także mieć za sobą trzy małżeństwa i niezliczone skandale.

Któregoś dnia aktorka poczuła się bardzo źle na planie filmowym, a dwa tygodnie później już nie żyła. Okazało się, że takie objawy jak: opuchlizna, przemęczenie, oddech o zapachu moczu i gorączka to był znak, że nerki aktorki odmawiają posłuszeństwa.

Ostatecznie Jean Harlow zmarła na niewydolność nerek, 7 czerwca 1937 roku. Na jej pogrzeb przyszły tłumy. Trumna młodej gwiazdy tonęła w bieli, która za życia była jej ukochanym kolorem.

Farbowanie włosów okazało się być zabójstwem dla młodziutkiej gwiazdy. Taka mieszanka chemikaliów regularnie przyjmowanych, spokojnie może sprawić, że nawet najzdrowsze nerki odmówią posłuszeństwa. 

Przeczytaj więcej
Komentarze