18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zrobiło się dziwnie

Pogoda robi nas w konia? W Polsce mróz, w Azji ludzie się dosłownie gotują

04.07.2019  19:48
Pogoda robi nas w konia? W Polsce mróz, w Azji ludzie się dosłownie gotują
Pogoda robi nas w konia? W Polsce mróz, w Azji ludzie się dosłownie gotują Fot: wxcharts.com

W nocy ze środy na czwartek w Polsce odnotowano przymrozek. Tymczasem w innej części świata upały są tak wielkie, że przeżycie staje się prawdziwym wyzwaniem. 

Choć temperatura nie spadła ostro poniżej zera, a termometry pokazały "zaledwie" -1,3 stopnia Celsjusza, to i tak jesteśmy w szoku. Nie często się bowiem zdarza, by w lipcu był mróz!

W nocy ze środy na czwartek w Jakuszycach odnotowano przymrozek. Dla pocieszenia - zdarzyło się kiedyś, że był większy.

Bardzo zimno zrobiło się w Jakuszycach, gdzie minimalna temperatura spadła do -1.3 stopnia C. Nie była to wartość rekordowa dla lipca dla tej stacji. Ta wynosi -2.5 C., ale i tak brr - napisali synoptycy z Meteomodel na Twitterze.

Informacja ta jest podwójnie szokująca. Dlaczego? Bo czerwiec tego roku (przecież dopiero się skończył) uznany został już oficjalnie najgorętszym, odkąd zaczęto mierzyć temperatury. W Polsce zmagaliśmy się z upałami nawet po 38 stopni, w Europie - np. we Francji - było 45 stopni Celsjusza!

Indie się gotują

To jednak nie koniec. Nie tylko Polska i Europa zmagają się z anomaliami pogodowymi. W ostatnich tygodniach przez upały w Indiach zmarło ponad 100 osób, a specjaliści z MIT alarmują, że niedługo kraj może się wyludnić, bo nie będzie się dało w nim mieszkać. Czemu? Fale nieznośnego gorąca są coraz częstsze i dłuższe, a temperatury przekraczają 50 stopni Celsjusza. Według wstępnych szacunków, w 2100 roku Indie będą zupełnie niezdatne do zamieszkania dla człowieka!

Przeczytaj więcej
Komentarze