18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oj niedobrze, niedobrze

ASTEROIDA LECI PROSTO NA NAS?! Gruchnie w Ziemię...

04.07.2022  20:42
Asteroida zniszczy Ziemię?!
Asteroida zniszczy Ziemię?! Fot: Romolo Tavani/Shutterstock

Asteroida to realne niebezpieczeństwo, które może zakończyć życie na Ziemi. Niestety, po raz kolejny kosmiczny gigant leci prosto na nas. Naukowcy ostrzegają.

Asteroidy ciągle szybują przez kosmos i aż trudno uwierzyć, że przez tyle lat udało nam się uniknąć zderzenia z nimi. Niestety, pewne jest, że nasza szczęśliwa passa nie będzie trwać wiecznie. Czyżby miała się skończyć... właśnie teraz?

Naukowcy są przerażeni, w naszą stronę sunie wielka asteroida, która stanowi poważne zagrożenie dla całej planety. Naukowcy są przekonani, że jeśli asteroida 2021 QM1 nie uderzy w Ziemię to będzie cud.

Wielka asteroida gruchnie w Ziemię?!

Naukowcy z ESA określili ten wspomniany wyżej obiekt jako "najbardziej niebezpieczną asteroidę znaną ludzkości". Dobrą wiadomością było to, że szacunkowo dopiero w okolicach 2052 roku dotarłaby do naszej planety. 

Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że muszą stale obserwować to, co dzieje się w naszej przestrzeni kosmicznej, by w skrajnych przypadkach zareagować jak najszybciej. Zawsze istnieje ryzyko, że niebezpieczne asteroidy zmienią trajektorię lotu i gruchną prosto w nas, a wtedy życie na Ziemii zmieniłoby zupełnie swoje oblicze.

Skoro uderzenie kosmicznego obiektu wystarczyło do zabrania życia gigantycznym dinozaurom, to tym bardziej ludzie wyginęliby z szybkością światła w takiej samej sytuacji. Tylko wiedza najmądrzejszych ekspertów jest w stanie nas ocalić od koszmarnego losu.

Nasz wszechświat pełen jest wielu dryfujących po nim obiektów, a Ziemię rocznie mijają dziesiątki mniejszych, bądź większych asteroid. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej uda nam się uniknąć takiego dramatu.