18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Jak czarny koc na ciele"

Potworny atak pszczół. Miał 20 tys. ukąszeń!

Wojciech Kozicki
01.09.2022  14:51
Rój afrykańskich pszczół i atak w USA. Skąd się wzięły i dlaczego są agresywne?
Rój afrykańskich pszczół i atak w USA. Skąd się wzięły i dlaczego są agresywne? Fot: Rights Managed/East News/Ardea Picture Library

Sceny jak z horroru „Rój” rozegrały się w USA w Ohio. Afrykańskie pszczoły zabójcy obsiadły młodego mężczyznę. Dlaczego pszczoły zaatakowały? Skąd się wzięły agresywne pszczoły afrykańskie w USA? Szokująca liczba ukąszeń powinna zabić Austina Bellamy'ego, ale…

Horror w USA. 20-letni Austin Bellamy z Ohio w USA wykonywał prace w ogrodzie i przycinał drzewo cytrynowe. Przez przypadek uszkodził jednak gniazdo pszczół. Miał wyjątkowego pecha, bo były to afrykańskie pszczoły zabójcy. Lekarze odnotowali na jego ciele ponad 20 tysięcy użądleń. Mężczyzna połknął 30 owadów.

Atak afrykańskich pszczół. Rój chciał zabić człowieka

Austin Bellamy został przetransportowany helikopterem do szpitala. Był w stanie ciężkim i konieczne było podłączenie do respiratora oraz wprowadzenie w stan śpiączki farmakologicznej. Wybudzono go po kilku dniach walki o jego życie, a  lekarze twierdzą, że ma duże szanse na powrót do zdrowia.

Wyglądało to tak jakby miał na głowie, szyi i ramionach czarny koc – matka mężczyzny opisała atak pszczół.

Jak wyjaśnia National Geographic, afrykańskie hybrydowe pszczoły miodne (africanized bee, killer bee) są wynikiem nieudanego eksperymentu z lat 50. XX wieku, który miał na celu stworzenie nowego podgatunku pszczoły, by zwiększyć produkcję miodu. Niestety, agresywne pszczoły uciekły z kwarantanny w Ameryce Południowej, a następnie dotarły do USA.

Afrykańska pszczoła miodna jest hybrydą zachodnioeuropejskiej pszczoły stworzoną pierwotnie przez skrzyżowanie nizinnej pszczoły miodnej z Afryki Wschodniej z różnymi podgatunkami pszczół europejskich – włoską i iberyjską – wyjaśnia National Geographic.

Są to pszczoły wyjątkowo inwazyjne i agresywne. Mogą ścigać osobę nawet przez blisko pół kilometra. Szacuje się, że do tej pory zabiły ponad 1000 osób. Zabijają też zwierzęta, np. konie. Niestety, problem narasta, bo „pszczoły zabójcy” wypierają i zastępują europejskie pszczoły miodne.

Afrykańskie zabójcze pszczoły [WIDEO]

Czytaj także