18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grozi śmiercią

Alkohol GROZY. Nigdy takiego nie spożywaj

27.10.2021  08:11
Alkohol jest niebezpieczny
Alkohol jest niebezpieczny Fot: bogdanhoda/Shutterstock

Alkohol dla dorosłych ludzi jest często sposobem na rozluźnienie się i miłe spędzenie czasu. Warto jednak pamiętać, że bywa także śmiertelnie niebezpieczny, zwłaszcza kiedy pochodzi z niepewnego źródła.

Alkohol bywa traktowany jak sposób na rozrywkę, ale należy pamiętać, że można nim sobie czasem wyrządzić krzywdę. Nierozsądne korzystanie z tej używki potrafi sprowadzić na dorosłego człowieka nieszczęście.

Najgorsze, co możemy zrobić, to wypić alkohol z niepewnego źródła. Jeśli skusimy się na napój wyskokowy, nieoznakowany banderolą możemy trafić na metanol, który ciężko od etanolu odróżnić, a który jest śmiertelną trucizną.

Alkohol może być śmiertelnie niebezpieczny

Przypadkowe lub celowe spożycie metanolu (np. przez nierozsądnych dorosłych lub nieświadome zagrożenia dzieci) może spowodować ślepotę, śpiączkę lub nawet śmierć. Niejednokrotnie w historii zatrucie nim prowadziło do grupowych zgonów.

Czasami metanol występuje w żelach antybakteryjnych, których stosujemy bardzo dużo w okresie pandemii koronawirusa. Taki żel musimy stosować wyłącznie według zaleceń opisanych na opakowaniu. Mimo wszystko, jeśli po użyciu żelu antybakteryjnego zauważymy u siebie: nudności, zawrotów głowy i problemy z widzeniem — powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza.

Zawsze należy pamiętać, że nie ma takiej rozrywki, która tłumaczy nierozsądne i niebezpieczne zachowania. Jeśli już chcemy sięgnąć po alkohol, miejmy absolutną pewność, że nie będzie on śmiertelnie groźną trucizną.