18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lekarze alarmują

Alkohol na Covid-19?! Nie rób sobie tego!

04.10.2021  08:00
Alkohol i Covid-19
Alkohol i Covid-19 Fot: Syda Productions/Shutterstock

Alkohol nie jest lekiem na wszystko! Wręcz przeciwnie. Jeśli chodzi o połączenie procentów i koronawirusa to lekarze biją na alarm. W ten sposób można zupełnie zniszczyć sobie organizm.

Koronawirus sprawia, że wiele zamkniętych w domach osób ucieka w towarzystwo procentów. Kwarantanna potrafi naprawdę niszczyć psychikę. Co gorsza,  niektórzy myślą, że alkohol walczy z wirusem, a tymczasem lekarze biją na alarm.

Alkohol a Covid-19? Lekarze biją na alarm

Teoretycznie myślenie, że alkohol zwalcza koronawirusa wydaje się logiczne. Płyny antybakteryjne i przeciwwirusowe zawierają w swoim składzie alkohol i dzięki temu zabijają patogen. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim są to bardzo wysokoprocentowe alkohole, oraz że nie trzeba ich pić.

Lekarze biją na alarm - picie alkoholu w czasie pandemii wcale nie jest dobrym sposobem na utrzymanie zdrowia. Mocny alkohol niszczy błonę śluzową gardła i tym samym zwiększa ryzyko zakażenia COVID-19. 

W większych ilościach alkohol negatywnie wpływa również na naszą odporność, której tak mocno teraz w okresie czwartej fali potrzebujemy. Bardzo źle to działa również na układ oddechowy. Słowem - picie alkoholu sprzyja zakażeniu koronawirusem a nie mu przeciwdziała.

Polecamy za to pić dużo wody i nie wychodzić z domu - to najskuteczniejsza ochrona przed patogenem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej