18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pić czy nie pić?

Alkohol po TRZECIEJ DAWCE?! Polacy w szoku

31.12.2021  16:33
Alkohol po trzeciej dawce szczepionki na Covid-19.
Alkohol po trzeciej dawce szczepionki na Covid-19. Fot: Lukasz Gdak/East News

Polacy, zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym lubią wypić sobie nieco alkoholu. Czy tuż po trzeciej dawce szczepionki na Covid-19 można go spożywać? Odpowiadamy na to pytanie!

Mamy okres świąteczno-noworoczny i wiele osób raczy się ulubionym alkoholem. Jednocześnie trwa czwarta fala pandemii koronawirusa, szaleje wariant Omikron, a Polacy przyjmują trzecią dawkę szczepienia. Czy w tej sytuacji można coś wypić?

Zobacz także

Alkohol po trzeciej dawce szczepionki na Covid-19

W Polsce od wielu miesięcy trawa akcja szczepień, ale nadal nie znamy wszystkich szczegółów dotyczących preparatów przeciw COVID-19. Jak się okazuje, po przyjęciu szczepionki pod żadnym pozorem nie wolno pić alkoholu! Polacy przeżywają DRAMAT!

No niestety, nikt nie chce o tym wprost mówić, gdyż liczba szczepień trzecią dawką preparatu mogłaby drastycznie spaść, ale… Po przyjęciu preparatu przeciw COVID-19 nie należy spożywać alkoholu. Sprawę w rozmowie z "Super Expressem" szczegółowo opisywał swego czasu dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, profesor Grzegorz Gielerak.

Generalnie obowiązująca zasada jest taka, że szczepienie pobudza układ immunologiczny. Jeśli jesteśmy zainteresowani - a jesteśmy - tym, żeby odpowiedział on jak najlepiej na podany antygen i wytworzył przeciwciała, to musi być sprawny. Alkohol jest poniekąd trucizną, która hamuje odpowiedź immunologiczną

 - stwierdził profesor.

Profesor Gielerak podkreśla, że "nie powinniśmy spożywać alkoholu w ciągu pierwszych 48, a nawet 72 godz. po przyjęciu dawki". W tym okresie mogą występować odczyny poszczepienne, dlatego niezwykle istotna jest dobra kondycja organizmu.

Trzymamy kciuki! Tyle godzin to nic takiego, kiedy na szali leży nasze zdrowie, a nawet życie.

Zobacz także