18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złe wieści

Amerykański SUPER WIRUS hybrydowy nas zmiecie? Nowa mutacja

22.02.2021  19:40
Koronawirus zmutował
Koronawirus zmutował Fot: Corona Borealis Studio/Shutterstock

Koronawirus na prawie rok zamknął nas w domach. Coraz częściej mówi się o jego przerażających mutacjach, które mogą przedłużyć znacznie, trwającą pandemię. Chociażby amerykański super wirus hybrydowy stanowi dla nas gigantyczne zagrożenie.

Koronawirus to największy przeciwnik, jaki uderzył w nasze pokolenie (do tej pory). Pandemia Covid-19 na rok zamknęła nas w domach i zmieniła całą znaną nam rzeczywistość.

Teraz coraz częściej pojawiają się mutacje paskudnego patogenu, które stanowią dla nas gigantyczne zagrożenie. W Polsce mamy już do czynienia z mutacją brytyjską i tą pochodzącą z RPA. Co złego jeszcze nas czeka?

Koronawirus zmutował w USA

Niestety, negatywne wieści płyną również z USA. Właśnie tam powstał super wirus hybrydowy, który jest połączeniem aż dwóch mutacji! Przerażeni? Całkiem słusznie... Naukowcy nie mają pojęcia, jak z nim walczyć.

Badacze donoszą, że mutacja brytyjska połączyła się z mutacją kalifornijską. Było to mało prawdopodobne, bo wymagało jednoczesnego zainfekowania obiema odmianami jednego pacjenta - ale jednak się wydarzyło. Co najgorsze, te warianty mogą być oporne na działanie wynalezionych szczepionek. Jeśli opanują Ziemię - znajdziemy się w punkcie wyjścia.

Amerykańscy naukowcy opublikowali wyniki swoich badań nad nią w magazynie "New Scientist". "Na tym etapie jeszcze nie wiemy, jak wzmocni się działanie wirusa, jednak na pewno wariant brytyjski z Kent jest mocniejszy niż jego poprzednicy. Nie wiemy, jak nowa mutacja będzie rozpoznawana przez przeciwciała po wcześniejszym zakażeniu lub szczepieniu" - mówi jeden z badaczy.

Czujecie oddech niebezpieczeństwa na karku? My, niestety, tak.