Nowy Terminator na plemniki

Nowa antykoncepcja dla mężczyzn. Prezerwatywy do muzeum?

Wojciech Kozicki
25.11.2019  11:20
Prezerwatywy do muzeum? Powstała nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn
Prezerwatywy do muzeum? Powstała nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn Fot: Pixabay.com

Prezerwatywy, wazektomia i pigułki antykoncepcyjne wkrótce staną się przeżytkiem? Ogłoszono, że powstała nowa skuteczna antykoncepcja… dla mężczyzn! Specjalny zastrzyk ma być znakomitym sposobem, by zapobiec niechcianej ciąży. Czy rewolucyjny zastrzyk stanie na wysokości zadania?

Wszystkie środki antykoncepcyjne, które są dostępne na rynku, mogą iść wkrótce w odstawkę. Indyjska Rada Badań Medycznych (Indian Council of Medical Research) przedstawiła wyniki badań klinicznych i ogłosiła, że niedługo na rynek trafi "pierwsza antykoncepcja dla mężczyzn".

Antykoncepcja i skuteczność

Zastrzyki antykoncepcyjne RISUG dla panów mają lada moment trafić do sprzedaży. Są już gotowe, przebadane i przetestowane na 303 ochotnikach. Musi jedynie zatwierdzić je kontroler leków. Podano, że skuteczność tej metody antykoncepcji z brakiem występowania środków ubocznych wyniosła jak na razie 97%.

Okazuje się również, że nie trzeba będzie robić zastrzyku przed każdym stosunkiem, bo jedno wkłucie ma wystarczyć na 13 lat seksu. Konieczne jest jednak wstrzyknięcie leku do nasieniowodów, a zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Jak podaje Focus.pl, lek zawiera styren z bezwodnikiem maleinowym. Jest to polimer hamujący produkcję plemników.

Co zrobić gdy pęknie prezerwatywa?

Przeczytaj więcej
Komentarze