18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jak nie koronawirus, to...

Asteroida pędzi w kierunku Ziemi! Nie dożyjemy majówki?

22.04.2020  08:06
Asteroida pędzi w kierunku Ziemi! Nie dożyjemy majówki?
Asteroida pędzi w kierunku Ziemi! Nie dożyjemy majówki? Fot: Facebook/Revelation Apocalipsis

Gigantyczna asteroida 1998 OR2 mknie w kierunku Ziemi z zawrotną prędkością. Do naszego globu dotrze już 29 kwietnia! Czeka nas koniec świata?

Ogromne zmiany klimatu, wielomiesięczna arktyczna zima, wyginięcie wielu gatunków - także ludzi. To wszystko groziłoby Ziemi, gdyby uderzyła w nią gigantyczna asteroida 1998 OR2.

Ta bowiem mknie w naszym kierunku z prędkością 31 tysięcy kilometrów na godzinę. Asteroida ma "tylko" 4 metry średnicy, ale może być zabójczym pociskiem wymierzonym w ludzkość.

Koniec świata przed majem?

Czy grozi nam koniec świata? Niekoniecznie. NASA uspokaja, twierdząc, że faktycznie - obiekt mógłby być dla nas zabójczy, jednak prawdopodobieństwo jego zderzenia się z naszą planetą jest nikłe, albo wręcz niemożliwe. 1998 OR ma minąć Ziemię 29 kwietnia w odległości 6,3 mln kilometrów (w kosmicznej skali nie jest to wcale tak dużo).

NASA podaje też optymistyczne prognozy. Szansa na to, że coś uderzy w Ziemię, zdarza się raz na 50 tysięcy asteroid, w dodatku mniej więcej co sto lat.