18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Asteroida Apophis da popis

Bóg Chaosu zniszczy Ziemię? Nowa data końca świata!

Wojciech Kozicki
21.02.2020  15:39
Asteroida i koniec świata - czy naukowcy wiedzą, kiedy nastąpi apokalipsa?
Asteroida i koniec świata - czy naukowcy wiedzą, kiedy nastąpi apokalipsa? Fot: YouTube

Koniec świata to realne zagrożenie dla Ziemi, żarty się skończyły. Naukowcy z NASA poinformowali, że zbliża się w naszym kierunku „Zabójca Planet”, czyli asteroida Apophis999. Naukowcy uważają, że to obiekt potencjalnie niebezpieczny i mają już plan, jak uratować świat.

Asteroida Aphopis została odkryta 19 czerwca 2004 roku i od tamtej pory wiele osób nie może zasnąć w obawie, że skała z kosmosu zniszczy Ziemię. Już za 9 lat, a dokładnie 13 kwietnia 2029 roku,  ten kosmiczny potwór przeleci bardzo blisko naszej planety. Czy to data końca świata? Nazwa "Apophis" nawiązuje do egipskiego boga ciemności, więc czy należy już szykować się na najgorsze?

Asteroida Apophis - prędkość i wymiary

Kosmiczna bestia, należąca do grupy planeteoid Atena, porusza się z prędkością 107826 kilometrów na godzinę i zbliży się do Ziemi na odległość zaledwie 31 tys. kilometrów. Ma promień 185 metrów i waży prawie 27 bilionów kilogramów. Naukowcy NASA uspokajają, że nie jesteśmy bezpośrednio na jej celowniku, ale czy można im ufać? Chyba sami nie są tego pewni, skoro opracują dla świata awaryjny plan ratunkowy.

Naukowcy chcą zastosować impuls kinetyczny wysłany w kierunku asteroidy Apophis, by namierzyć i i określić parametry kosmicznego zabójcy. Następnie zostanie wysłany pocisk, który nie zniszczy obiektu, ale zmieni jego trajektorię lotu.

Zgodnie z obliczeniami naukowców, Apophis minie Ziemię "o włos". Jednak należy pamiętać, że niewielka odległość od naszej planety wywrze na asteroidę wpływ, być może zmieniając jej sposób obracania się, a nawet trajektorię. Czy w ten sposób Ziemia popełni "samobójstwo" ściągając na siebie apokalipsę?

Asteroida Apophis - czy uderzy w Ziemię?

Czytaj także
Przeczytaj więcej