18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Asteroida kontra Ziemia

Koniec świata przed Bożym Narodzeniem? "Efekt Jarkowskiego"

Wojciech Kozicki
23.10.2019  10:47
Asteroida i koniec świata - data apokalipsy przed Bożym Narodzeniem?
Asteroida i koniec świata - data apokalipsy przed Bożym Narodzeniem? Fot: Pixabay.com

Koniec świata znowu jest bliski. Asteroida spowoduje koniec ludzkości jeszcze przed Bożym Narodzeniem? NASA ostrzega, że kosmiczny obiekt zbliża się do Ziemi z ogromną prędkością.

Boże Narodzenie w tym roku zostanie odwołane? NASA informuje, że wkrótce w pobliżu Ziemi znajdzie się gigantyczna asteroida 216258 2006 WH1. Porusza się z prędkością 40 tysięcy kilometrów na godzinę. Czy jest to zagrożenie dla Ziemi?

Asteroida ma ponad 540 metrów szerokości, a więc jest dwa razy większa, niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Nytimespost.com ostrzega, że ewentualne uderzenie spowodowałoby globalne zniszczenia.

NASA informuje, że asteroida 20 grudnia znajdzie się blisko Ziemi, ale w nią nie uderzy. Agencja Kosmiczna obawia się jednak, że orbita kosmicznego obiektu może zostać zniekształcona przez Efekt Jarkowskiego (Yarkovksey effect), czyli siłę działającą na wirujące ciało w przestrzeni i powodowaną przez emisję fotonów termicznych. Trajektoria lotu asteroidy może się więc zmienić i wówczas ludzkość będzie zagrożona.

Czytaj także