18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre...

AstraZeneca ma nieznany skutek uboczny. "Najgorsza noc w życiu"

27.03.2021  19:17
AstraZeneca i skutki uboczne
AstraZeneca i skutki uboczne Fot: AP/Associated Press/East News

AstraZeneca ma nieznany większemu gronu osób skutek uboczny, który może być dla wielu wyjątkowo nieprzyjemny. Czy to wpłynie na liczbę zaszczepionych obywateli naszego kraju?

AstraZeneca okryła się w Polsce nie najlepszą sławą. Wielu naszych rodaków żywiło przekonanie, że specyfik ten jest nie tylko nieskuteczny, ale nawet niebezpieczny. Mnóstwo osób zrezygnowało z przydzielonych im szczepień z obawy przed jego przyjęciem do organizmu.

Tymczasem cała prawda o AstraZenece wyszła już na jaw. Sama firma postanowiła ujawnić optymistyczne wyniki badań dotyczące skuteczności preparatu. Chociaż wydaje się, że faktycznie jest on bezpieczny, to wciąż wiele słyszy się o przykrych skutkach ubocznych po jego zastosowaniu. Niektóre są wyjątkowo nieprzyjemne, a nie każdy ma świadomość, że mogą się one zdarzyć.

AstraZeneca: Nieznane skutki uboczne

Gorączka, bóle mięśni i stawów oraz problemy ze snem - takie dolegliwości bardzo często zgłaszane są przez nauczycieli, którzy zostali zaszczepieni preparatem AstraZeneca. Eksperci wciąż przekonują, że zysk z przyjęcia szczepienia jest o wiele większy od ryzyka. Mimo to pojawiają się czasem dolegliwości, które znacznie uprzykrzają zaszczepionym życie.

Wśród najbardziej nieprzyjemnych skutków ubocznych przyjęcia szczepionki firmy AstraZeneca są z pewnością nudności i wymioty. O tym również w internecie wspominali nauczyciele, którzy zostali już zaszczepieni preparatem.

W niedzielę o godzinie 16 zaszczepiliśmy się - 22 osoby, nauczyciele klas 1-3. U mnie po ok. 10 godz. wystąpiła gorączka ok. 39 stopni, ból stawów, trudności w łapaniu powietrza, potworny ból głowy, wymioty, upośledzony smak i węch. Zgłosiłam mojej lekarce.

Noc jedna z najgorszych w życiu, wysoka gorączka, dreszcze, ból mięśni.

39,5 stopni gorączki, wszystko mnie boli, moje koleżanki mają podobnie

- takie przykre sprawozdania można było znaleźć na internetowych forach.

Każdy sam musi zdecydować, co dla niego lepsze. Faktycznie specjaliści zapewniają, że lepiej przemęczyć się przez jakiś czas po szczepionce, by potem czuć się bezpiecznie - niż pozostać na nieodgadnionej łasce przerażającego wirusa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej