18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jasne!

GATES PRZERWAŁ MILCZENIE. Mówi o chipach w szczepionkach

15.01.2022  15:33
Bill Gates mówi o chipach w szczepionkach
Bill Gates mówi o chipach w szczepionkach Fot: POOL GETTY/Associated Press/East News

Szczepionki przeciw COVID-19 zawierają chip Microsoftu? Bill Gates postanowił odpowiedzieć na te i kilka innych, kontrowersyjnych pytań, które nurtują antyszczepionkowców oraz zwolenników teorii spiskowych. Miliarder podzielił się też swoimi prognozami dotyczącymi pandemii.

Współzałożyciel Microsoftu w rozmowie z prof. Devi Dridhara z Uniwersytetu Edynburskiego poruszył tematy związane z pandemią, nowymi mutacjami oraz szczepionkami. Gates stwierdził, że szczepionki przeciw COVID-19 nie są idealne. Pozwalają one na ograniczenie zgonów i złagodzenie choroby, lecz nie chronią przed przenoszeniem wirusa na innych.

Zdaniem miliardera wkrótce to się zmieni za sprawą nowych szczepionek przeciw COVID-19, które będą chroniły przed infekcją przez kilka lat. Co ciekawe, mają one też gwarantować odporność przed mutacjami, które jeszcze nie powstały.

Bill Gates poruszył też problem Omikronu, przyznając, że mutacja ta jest dość łagodna, więc możliwe, że do końca roku zamieni się ona w sezonową grypę. Zanim to nastąpi, służby zdrowia będą musiały przetrwać fale zakażeń wariantem Delta.

Bill Gates mówi o chipach

66-letni filantrop wspomniał też o teoriach spiskowców, zakładających, że wytwarza on szczepionki przeciw COVID-19 zawierające chip, który w bliżej nieokreślony sposób miałby umożliwiać przejęcie kontroli nad człowiekiem.

Dla mnie to nie ma sensu. Czemu miałbym chcieć to robić? - stwierdził krótko biznemsen.

Powód wstrzykiwania chipu od Microsoftu nie jest znany nawet spiskowcom, chociaż wkrótce z pewnością powstanie ciekawa teoria na ten temat.