18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alarmujące doniesienia

BURZA SŁONECZNA ZAATAKUJE ZIEMIĘ? To oznacza katastrofę!

16.07.2021  14:43
Burza słoneczna dopadnie Ziemię?
Burza słoneczna dopadnie Ziemię? Fot: solarseven/Shutterstock

Niepokojące doniesienia obiegły świat w ostatnim tygodniu - nad Ziemią miałaby rozpętać się katastrofalna w skutkach burza słoneczna.

Brak elektryczności i sieci komórkowej oraz zablokowany internet - między innymi takie skutki miałaby wywołać gigantyczna burza słoneczna. Pojawiły się pogłoski, że nadciągnie ona w okolice Ziemi jeszcze w tym tygodniu. Mamy czego się bać?

Burza słoneczna miałaby osiągnąć prędkość 1,6 miliona kilometrów na godzinę i szalałaby nad Ziemią przez około 60 minut. Zjawisko miałoby uderzyć w satelity i całkowicie je zniszczyć, co oznaczałoby totalny paraliż informacyjno-komunikacyjny.

Burza słoneczna nad Ziemią?

Plotki o burzy słonecznej pojawiły się w niektórych serwisach informacyjnych i w mediach społecznościowych. Problemowi przyjrzała się agencja informacyjna Associated Press, która sensacyjne doniesienia skonsultowała z Centrum Prognozowania Pogody Kosmicznej. Czego się dowiedzieli? Że to wszystko bzdura.

Bill Murtagh z Centrum Prognozowania Pogody Kosmicznej zaprzeczył, by w najbliższym czasie miało dojść do burzy słonecznej i uspokaja: nic strasznego nam nie grozi. Przyznał jednak, że na słońcu doszło do innego, spektakularnego zjawiska.

Dokładnie 3 lipca nastąpił największy i najjaśniejszy obserwowany dotąd rozbłysk na Słońcu, czyli nagły wybuch energii w atmosferze wielkiej gwiazdy. Rozbłyski można obserwować mniej więcej co 150 lat, są ogromne, ale dla ludzi nieszkodliwe - przed ich negatywnymi skutkami Ziemię chronią atmosfera i pole magnetyczne.

Czytaj także