18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiepsko

Bałtyk zalała drożyzna. Niemcy nie są zaskoczeni

28.07.2020  15:55
Bałtyk zalała drożyzna. Niemcy nie są zaskoczeni
Bałtyk zalała drożyzna. Niemcy nie są zaskoczeni Fot: Konstantin Romanov/Shutterstock

Bałtyk zalała straszliwa drożyzna! Przez pandemię koronawirusa ceny sprawiają, że Polakom kręci się w głowie. Co innego myślą na ten temat nasi sąsiedzi, którzy również tłumnie przybywają na wybrzeże. 

Bałtyk w tym roku ratuje wszystkich tych, którzy chcą wypocząć, ale nie mogą wyjechać za granicę. Niestety, kryzys związany z pandemią koronawirusa sprawia, że nad morzem jest jeszcze drożej niż kiedykolwiek.

Bałtyk zalany wysokimi cenami

Warto zaznaczyć, że od zawsze Bałtyk nie był najtańszą lokalizacją, ale w tym roku cenniki hoteli i restauracji przechodzą same siebie. Polacy są zdruzgotani, ale Niemcy, którzy również licznie wypoczywają na wybrzeżu - nie dostrzegają takiego samego problemu.

Moim zdaniem ceny nad polskim morzem nie są wysokie, są wręcz normalne

– napisał pan Dawid, który do Władysławowa przyjechał z Duisburga.

Restauracje i punkty gastronomiczne nie ukrywają, że podnoszenie cen to dla nich przykra konieczność.

Dystrybutorzy i rybacy podwyższają ceny. To i my musimy podnosić ceny. Staramy się trzymać ceny na rozsądnym poziomie, ale my też mamy koszty, a jak coś drożej kupujemy, to musimy to drożej sprzedać

- mówi właściciel wędzarni w Rewalu.

Nie da się ukryć, że niemieckie zarobki mogą skutkować inną skalą postrzegania problemu. Ta sama suma dla Polaka i Niemca może być jednocześnie majątkiem i niewielką kwotą.

No cóż, z całą pewnością jednak, za bezcen w tym roku nie odpoczniemy.