18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Naukowcy w szoku

Bezobjawowy przebieg COVID-19 jest niegroźny? Najnowsze odkrycie

10.06.2020  09:33
Bezobjawowy przebieg COVID-19 jest niegroźny? Najnowsze odkrycie
Bezobjawowy przebieg COVID-19 jest niegroźny? Najnowsze odkrycie Fot: Shutterstock

Bezobjawowy przebieg COVID-19 jest niegroźny dla zakażonego i osób zdrowych? Nowe odkrycia rzucają na pandemię inne światło.

Bezobjawowy przebieg COVID-19 był do tej pory uważany za wielkie szczęście zakażonego. Teraz okazuje się, że nie tylko sami chorujący w ten sposób mogą odetchnąć z ulgą. Najnowsze badania pokazują, że osoby przechodzące koronawirusa łagodnie... nie zarażają innych!

Koronawirus sprawia wiele problemów całemu światu nauki. Jako nowy patogen jest wyjątkowo trudny do wyleczenia. Teraz jednak kolejne odkrycia naukowców dają nam nadzieję na szybsze i pozytywne zakończenie pandemii.

Bezobjawowy przebieg COVID-19 jest bezpieczny

Bezobjawowy przebieg COVID-19 jest bezpieczny nie tylko dla chorego, ale również dla osób przebywających w jego okolicy. Najprawdopodobniej bez objawów koronawirusa nie można nikogo nim zarazić. 

Wyniki zaskakujących badań przedstawiła doktor Maria Van Kerkhove, szefowa działu chorób i chorób odzwierzęcych organizacji. Wyjaśniła ona, że chorzy, u których COVID-19 przebiega bezobjawowo, nie przyczyniają się do rozprzestrzenienia się pandemii koronawirusa.

Wcześniejsze przypuszczenia naukowców były zupełnie inne i znacznie mniej dla nas wszystkich korzystne. 

Posiadamy liczne raporty z państw, które przeprowadzają bardzo szczegółowe śledzenie kontaktów (z bezobjawowymi chorymi – przy. red). Obserwują bezobjawowe przypadki i nie znajdują dalszego przekazu (koronawirusa – przyp. red)

– cytuje Marię Van Kerkhove "New York Post".

To zupełnie zmienia postać rzeczy. 

Niestety, nie możemy być też przesadnie optymistyczni w tym temacie, albowiem Harvard's Global Health Institute jest zupełnie innego zdania i na łamach Daily Mail zaznaczył, że osoby przechodzące COVID-19 bezobjawowo zdecydowanie mogą zarażać innych i powinny dalej przestrzegać zasad społecznej izolacji i kwarantanny.

Pozostaje nam więc ocenić własnym rozumem tę trudną sytuację. 

Przeczytaj więcej
Komentarze