18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Już wkrótce

Bill Gates ma fatalne informacje. Chodzi o nową pandemię

21.02.2022  14:23
Bill Gates ostrzega przed nową pandemią
Bill Gates ostrzega przed nową pandemią Fot: AP/Associated Press/East News

Bill Gates pojawił się na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa 2022, gdzie podzielił się swoimi obawami i nadziejami związanymi z przyszłością świata. Zdaniem biznesmena kolejna, możliwe, że groźniejsza pandemia, pojawi się już wkrótce.

Bill Gates pierwszy raz o pandemii wspominał w 2015 roku, lecz wtedy nikt jeszcze nie brał jego słów na poważnie. Teraz po dwóch latach od wybuchu zarazy zmienił się świat, a doniesienia o ataku groźnej zarazy nie są traktowane jak historie rodem z filmów science fiction.

Współzałożyciel Microsoftu przypomina, że to szczepienia są jedyną, skuteczną metodą walki z COVID-19, gdyż dają one "wyższy, silniejszy i bardziej stabilny poziom odporności w ochronie ludzi przed COVID-19 niż sama infekcja". Gates zaznaczył, że wirus wykonał lepszą pracę niż producenci szczepionek, gdyż rozprzestrzenił się na całym świecie.

1/3 populacji świata nie ma dostępu do szczepionek. Najuboższe kraje, w których większość mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, czyli szacuje się, że to jest ponad 1 mld ludzi na świecie, ma poziom wyszczepienia na poziomie maksymalnie 2 proc. Te kraje nie zostały objęte żadnym programem międzynarodowym szczepień ani dostępu do szczepionek – mówi Małgorzata Olsińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Niski poziom wyszczepienia w najuboższych krajach sprawia, że to tam mogą powstawać kolejne, groźniejsze mutacje koronawirusa. Jednak jest jeszcze jeden problem...

Bill Gates ostrzega przed nową pandemią

Podczas konferencji w Monachium Bill Gates zaapelował do naukowców, przypominając, że "muszą szybciej reagować i sprawniej opracowywać nowe metody leczenia", gdyż przed nami kolejna pandemia.

Zdaniem współzałożyciela Microsoftu w najbliższych latach pojawi się nowa zaraza, która ponownie zaatakuje cały świat. Kluczowe zatem będzie opracowanie szczepionek w znacznie szybszym tempie niż w przypadku COVID-19.

Czytaj także