18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mroczna wizja

Bill Gates ostrzega przed nową pandemią. Ta choroba nas pozabija

07.11.2021  15:11
Bill Gates zapowiada nową pandemię
Bill Gates zapowiada nową pandemię Fot: LEON NEAL/AFP/East News

Bill Gates już kilka lat temu straszył pandemią, przekonując, że świat nie jest na nią gotowy. Teraz miliarder ostrzega przed bronią biologiczną, z której wkrótce mogą skorzystać terroryści. Inicjowana pandemia pokona ludzkość?

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Bill Gates zaapelował do przywódców całego świata, by przygotowali się do nowego zagrożenia, które wkrótce może doprowadzić do pogromu ludzkości. Miliarder twierdzi, że za jakiś czas terroryści ruszą na najbardziej ruchliwe lotniska, by rozsiewać tam ospę.

Współzałożyciel Microsoftu wezwał WHO do utworzenia nowej grupy ds. pandemii. Jak dodał, kraje takie jak USA i Wielka Brytania powinny przygotowywać się do kolejnej pandemii.

Terroryści wykorzystają broń biologiczną?

Miliarder przyznaje, że pandemie mogą powstawać nie tylko w naturalny sposób, ale mogą być też celowo inicjowane. W przyszłości zarazki będą wykorzystane przez bioterrorystów.

Mówisz: OK, a co by było, gdyby bioterrorysta przyniósł ospę na 10 lotnisk? Wiesz, jak zareagowałby na to świat? Istnieją epidemie wywołane naturalnie i epidemie wywołane bioterroryzmem, które mogą być nawet znacznie gorsze niż to, czego doświadczamy dzisiaj - mówił Gates.

Zdaniem Gatesa zwiększone nakłady finansowe na zapobieganie pandemiom mają wiele dodatkowych korzyści. Jak twierdzi, przyszłe badania mogą obfitować w rozmaite innowacje medyczne, które wykorzystamy do walki z wieloma chorobami.