18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszna wizja!

Bill Gates ostrzega świat. "Będzie gorzej niż w czasie II wojny"

29.03.2021  15:14
Bill Gates ostrzega przed wielkim zagrożeniem
Bill Gates ostrzega przed wielkim zagrożeniem Fot: LUDOVIC MARIN/AFP/East News

Bill Gates nie ma wątpliwości, że czasy spokoju i stabilizacji bezpowrotnie minęły. Właściciel Microsoftu w najnowszym wywiadzie wypunktował listę zagrożeń czyhających na ludzkość. Kolejne mroczne wizje miliardera staną się faktem?

Niedawno ukazała się książka Billa Gatesa, w której nawiązuje on do trwającego obecnie kryzysu pandemicznego oraz ostrzega przed katastrofą klimatyczną. Z okazji wydania nowego dzieła amerykański miliarder udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej" oraz telewizji TVN24.

Podczas rozmowy Gates odniósł się do zarzutów o wywołanie pandemii koronawirusa. Spiskowcy twierdzą, że skoro potrafił on przewidzieć nadejście zarazy już kilka lat temu, to na pewno sam ją wyprodukował, aby zwiększyć swoje dochody.

Bill Gates nie przejmuje się wszelkimi fake newsami i powtarza, że stara się pomóc w walce z pandemią, a wzbogacanie się na ludzkiej tragedii go nie interesuje.

Bill Gates ostrzega przed katastrofą klimatyczną

Większość wywiadu Gates poświęcił niepokojącym zmianom klimatycznym. Miliarder podziwia zaangażowanie Europy w walkę o odbudowę gospodarki i obniżenie emisji gazów cieplarnianych, jednak jak przyznaje, to może być za mało.

Wielka katastrofa może nas spotkać pod koniec XXI wieku. Zmiana klimatu przyczyni się do zanikania lasów oraz niebezpiecznego wzrostu średniej temperatury na świecie. Następnie będzie jeszcze gorzej.

Złe warunki pogodowe, susze i powodzie doprowadzą do utraty plonów, a w związku z tym ludzie nie będą w stanie się wyżywić. To spowoduje, że destabilizacja i poziom migracji będą o wiele większe niż to kiedykolwiek widzieliśmy. Większe niż nawet w czasie II wojny światowej - ostrzega Gates.

Gates nie oczekuje gwałtownego porzucenia wszystkich dotychczasowych dóbr techniki, a proponuje stopniowe przechodzenie na ekologiczne rozwiązania. Jak podkreśla, kraje wysokorozwinięte mają całkowity obowiązek zmniejszenia zużycia energii oraz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Właściciel Microsoftu ocenił także plany budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Jego zdaniem jest to dobry pomysł, gdyż energia z atomu jest niezawodna i znacznie bezpieczniejsza dla środowiska od węgla lub gazu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej