18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa prognoza

Bill Gates przyznał się do błędu. Ujawnia, co dalej z pandemią

09.12.2021  16:54
Bill Gates ma nową wizję
Bill Gates ma nową wizję Fot: POOL GETTY/Associated Press/East News

Zgodnie z pierwszymi prognozami Billa Gatesa świat powinien już świętować pokonanie pandemii, dzięki szczepionkom przeciw COVID-19. Teraz miliarder przyznaje, że jego poprzednie wizje były błędne, a na szczęśliwe zakończenie koronawirusowej batalii jeszcze trochę poczekamy. Współzałożyciel Microsoftu, ujawnił, kiedy zakończy się krytyczna faza pandemii.

Bill Gates na swoim blogu opublikował nowy wpis, w którym podsumował upływający już 2021 rok. 66-latek w swojej wypowiedzi skupił się głównie na pandemii COVID-19 przyznając, że koniec zarazy nie jest tak bliski, jak wcześniej uważał. Sytuację mocno pokrzyżował wariant Delta oraz niechętny stosunek części osób do szczepień.

Kiedy koniec pandemii?

Współtwórca Microsoftu postanowił podzielić się nową datą, tym razem nie zakończenia, a znacznego osłabnięcia pandemii. Zdaniem Gatesa przyszły rok będzie już dużo spokojniejszy.

Może być głupotą formułowanie kolejnej prognozy, ale myślę, że ostra faza pandemii dobiegnie końca w 2022 r - ocenił 66-latek.

Miliarder jest dobrej myśli i jak zaznacza, wariant Omikron może jest niepokojący, ale szybki rozwój szczepionek oraz leków antywirusowych sprawiają, że możemy czuć się dużo bezpieczniej.

Świat jest lepiej przygotowany do radzenia sobie z potencjalnie złymi wariantami niż w jakimkolwiek innym momencie pandemii. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji, aby tworzyć zaktualizowane szczepionki, jeśli są potrzebne - podkreślił Gates.

Kończąc, 66-latek zwrócił uwagę na mnóstwo antyszczepionkowych fake newsów, które zniechęcają ludzi do przyjmowania szczepionek. Jak podkreśla, problem ten mogą rozwiązać nowe regulacje w mediach społecznościowych.