18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"10-krotnie gorsze niż koronawirus"

Bill Gates zapowiada nowe choroby i epidemie

Wojciech Kozicki
31.01.2021  12:21
Bill Gates zapowiada nowe choroby i epidemie. Koronawirus to dopiero początek
Bill Gates zapowiada nowe choroby i epidemie. Koronawirus to dopiero początek Fot: AP/Associated Press/East News

Bill Gates właśnie rozgrzał fanów teorii spiskowych do czerwoności. Kilka dni temu apelował o nowy porządek świata pod przywództwem USA, a teraz ostrzega, że koronawirus to dopiero początek. Zapowiedział, że wkrótce uderzą w nas nowe epidemia i pandemie.

Bill Gates ostatnio zapowiadał, że zmiany klimaty i globalne ocieplenie doprowadzą nas do katastrofy, którą może zatrzymać jedynie Joe Biden. Teraz ostrzega, że ludzkość czekają nowe epidemie i zapowiada, że będą „dziesięciokrotnie groźniejsze niż COVID-19”. Sugeruje, by już teraz przygotowywać się na nadchodzące plagi i inwestować w rozwój szczepionek.

Bill Gates, epidemie i szczepionki

Czy nowych pandemii i epidemii da się uniknąć? Założyciel firmy Microsoft nie daje nadziei – możemy jedynie się do nich przyzwyczaić. Sugeruje, że staną się naszą codziennością jak tornada, trzęsienia ziemi i zmiany klimatyczne. Może jedynie dobrze przygotować się na kolejne plagi. Podkreślił, że obecnie ludzkość jeszcze nie jest gotowa na zarazy, które wkrótce nadejdą.

Zdaniem Gatesa, jedynym ratunkiem są szczepionki. Koronawirus to dopiero „Pandemia 1”, która zapowiada serię epidemicznych katastrof. Jego zdaniem, powinniśmy skupić się na „walce ze szczepionkowym nacjonalizmem” i zadbać o sprawiedliwe rozdzielanie szczepionek na świecie, by żaden kraj nie został ich pozbawiony. Media przypominają również, że założyciel Microsoftu oraz jego żona przekazali w 2020 r. łącznie 1,75 mld dol. na walkę z pandemią koronawirusa.

Jak czytamy na łamach Forbes, Bill Gates apeluje, by już teraz inwestować w przygotowania do nowych epidemii. Chce, by wydawać miliardy na badania naukowe, masowe testowanie, globalny system ostrzegania przed nowymi chorobami i specjalny zespół naukowców, którzy jako pierwsi będą reagować na rodzące się pandemie. Szacuje, że na początku taka ekipa mogłaby liczyć ok. 3000 ekspertów.

Aby zapobiec kolejnym epidemiom takim jak koronawirus SARS-CoV-2 musi traktować przygotowania do następnej jak przygotowania do wojny – powiedział Bill Gates. (Forbes)

Bill Gates jak Nostradamus?

Warto przypomnieć, że w podobny sposób Bill Gates wypowiadał się już w 2018 roku. Jak przypomina Business Insider, miliarder podczas Malaria Summit w Londynie również mówił o nadchodzącej pandemii i przygotowaniach jak na wojnę. Przewidywał, że „nowa choroba zaatakuje w ciągu dekady”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej