18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest tylko jeden sposób na ratunek...

Bill Gates zapowiada zagładę. Ludzkość TEGO nie przetrwa

Wojciech Kozicki
14.09.2021  20:25
Bill Gates zapowiada nową pandemię. Apeluje o mega fabryki szczepionek
Bill Gates zapowiada nową pandemię. Apeluje o mega fabryki szczepionek Fot: CBS/Ferrari Press/East News

Bill Gates znowu, niczym Baba Wanga lub jasnowidz Krzysztof Jackowski, próbuje przewidzieć przyszłość i kreśli czarne scenariusze. Na łamach The Wall Street Journal ogłosił, że potrzebujemy fabryk masowo produkujących szczepionki, bo ludzkość nie przetrwa kolejnej pandemii.

Bill Gates niedawno straszył, że już nadciąga nowa pandemia. Teraz poszedł o krok dalej – zapewnia, że ludzkość nie ma szans na przetrwanie kolejnej zarazy. W poniedziałek 13 września ukazał się roczny raport Fundacji Billa i Melindy Gates – "Annual Goalkeepers Report ", a przy okazji miliarder udzielił wywiadu dla The Wall Street Journal i bił ma alarm. Jeśli nie zintensyfikujemy globalnego programu szczepień, czeka nas epidemiczna zagłada.

Bill Gates ostrzega przed nową pandemią. Więcej szczepionek!

Bill Gates ubolewa z powodu ogromnej różnicy pomiędzy liczbą zaszczepionych osób w poszczególnych regionach. Nie podoba mu się, że gdy w USA wprowadzana jest już dawka przypominająca, to w Afryce wciąż zaszczepiono przeciw COVID-19 mniej osób niż ogólnie w całym stanie Kalifornia. Zwrócił uwagę, że zgodnie z danymi WHO, na całym świecie podano już 5,54 mld dawek szczepionki na koronawirusa, ale 80% dawek podano w krajach wysoko i średnio rozwiniętych. Do najbiedniejszych krajów trafił 1% dawek szczepionki.

Zdaniem Gatesa mamy marne szanse na przetrwanie kolejnej pandemii. Powinniśmy niezwłocznie uporać się ze wspomnianymi dysproporcjami, budując super fabryki mogące stworzyć i wyprodukować nowe szczepionki dla całego świata w 100 dni. Zaapelował przy okazji o większe inwestycje w system opieki zdrowotnej.

Założyciel Microsoftu uważa, że już teraz musimy zacząć przygotowania do kolejnej pandemii, m.in. inwestując w programy dla kobiet i dzieci oraz kreując długoterminową politykę wzmacniającą społeczności oraz systemy opieki zdrowotnej. Konieczne jest także większe finansowanie badań nad szczepionkami.

W dokumencie można też przeczytać, że wskaźniki szczepień dzieci przeciwko chorobom zakaźnym, takim jak błonica, tężec i krztusiec, spadły do poziomu z 2005 r. W 2020 roku blisko 30 milionów dzieci nie zostało zaszczepionych na wspomniane choroby i prawdopodobnie nie uda się tego zmienić w najbliższym czasie – podaje O2.pl

logo Tu się dzieje