18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wróżbita Gates

Bill Gates zna datę końca pandemii. Jego słowa szokują

28.04.2021  13:10
Bill Gates zna datę końca pandemii
Bill Gates zna datę końca pandemii Fot: AP/Associated Press/East News

Podczas ostatniego wywiadu telewizyjnego Bill Gates odniósł się do sytuacji pandemicznej na świecie oraz wyraził swoje zdanie na temat szczepionek. Jego słowa wywołały ogromne kontrowersje.

Bill Gates od początku pandemii stara się pomagać, finansując między innymi badania nad lekami i szczepionkami przeciw COVID-19. Ostatnio jeden z najbogatszych filantropów na świecie w rozmowie z telewizją Sky News podał termin końca pandemii oraz ujawnił swoje zdanie na temat szczepionek.

Założyciel Microsoftu uważa, że szczepionki powinny być objęte ochroną patentową, gdyż produkcja preparatu w innym kraju lub przez innego producenta może podważać jej skuteczność i bezpieczeństwo. Gates podkreśla, że szczepionki powinny powstawać w ściśle określonych oraz kontrolowanych warunkach.

Słowa te wywołały ogromne oburzenie wśród wielu ekspertów, którzy określają argumenty miliardera jako "obrzydliwe" i bezpodstawne.

Bill Gates zapowiedział koniec pandemii

Bill Gates twierdzi, że pandemia zostanie stłumiona w 2022 roku. Liczba zakażeń spadnie wtedy do bardzo niskiego poziomu oraz pojawią się nadwyżki szczepionek.

Miliarder podkreśla, że kraje z dużą liczbą szczepionek powinny niebawem wspierać państwa, w których dostęp do preparatu przeciw COVID-19 jest bardzo utrudniony. Kończąc, Gates dodał, że kolejnym krokiem będzie przeanalizowanie popełnionych błędów oraz przygotowanie się na kolejne wyzwania.