18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojąca wizja

Bill Gates zszokowany Omikronem. "Najgorszy moment pandemii"

24.12.2021  13:41
Bill Gates straszy Omikronem
Bill Gates straszy Omikronem Fot: POOL GETTY/Associated Press/East News

Bill Gates ostrzega przed wariantem Omikron, który może być jednym z najszybciej rozprzestrzeniających się wirusów w całej historii. Miliarder wierzy, że w przyszłym roku świat pokona pandemię, choć, by tego dokonać, potrzebny jest właściwy plan.

Bill Gates za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się swoimi obawami związanymi z koronawirusem. Miliarder uważa, że najgorsza część pandemii jest jeszcze przed nami, ze względu na pojawienie się wariantu Omikron.

Kiedy wydawało się, że życie wróci do normy, możliwe, że wkraczamy w najgorszą część pandemii. Omikron trafi do domów nas wszystkich. Moi bliscy przyjaciele teraz się nim zakazili, ja odwołałem większość swoich planów wakacyjnych - pisał Gates na Twitterze.

Współzałożyciel Microsoftu podkreślił, że nowa mutacja rozprzestrzenia się szybciej niż jakikolwiek znany nam wcześniej wirus. Jak dodaje, nawet "jeśli nowy wariant będzie tylko w połowie tak dotkliwy, jak Delta, to i tak spowoduje najgorszy wzrost zachorowań, jaki do tej pory widzieliśmy".

Bill Gates o świętach

Gates przypomniał o szczepieniach, maseczkach oraz przestrzeganiu restrykcji. Miliarder zachęca też do przyjęcia zastrzyku przypominającego, gdyż daje on "najlepszą ochronę".

Te kilka miesięcy może być bardzo złym czasem, ale nadal wierzę, że jeśli podejmiemy właściwe kroki, to pandemia może się skończyć w 2022 roku. Wiem, że wchodzenie w kolejny świąteczny sezon, gdy wisi nad nami pandemia COVID-19 jest frustrujące. Ale tak nie będzie zawsze. Pewnego dnia pandemia się skończy, a im bardziej się o siebie troszczymy, tym szybciej nadejdzie ten czas - podsumował miliarder.

Niestety, pandemia w najbliższym czasie nas nie opuści. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość...

Czytaj także