18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec świata 2020?

Boże Narodzenie grozy. Leci na nas wielka asteroida!

08.12.2020  12:25
Asteroida uderzy w nas w Boże Narodzenie
Asteroida uderzy w nas w Boże Narodzenie Fot: IgorZh/Shutterstock

Koniec świata 2020 naprawdę nadejdzie? W naszą stronę leci wielka asteroida! W Boże Narodzenie będą się ważyć nasze losy jako całej planety. Najwyraźniej koronawirus to była dopiero rozgrzewka...

Koniec świata 2020 być może lada chwila nadejdzie... W stronę Ziemii leci ogromna asteroida - już w Boże Narodzenie przekonamy się, czy zmiecie ona życie z naszej planety, czy ta sytuacja jednak znajdzie zupełnie inny finał.

O asteroidzie, która zmierza prosto na nas - poinformowało cały świat NASA. W okolicach Bożego Narodzenia kosmiczny obiekt albo minie nas o włos z prędkością niemal 36 tys. km/h czy z takim samym impetem w nas uderzy. 

Koniec świata 2020 nadejdzie?

Asteroida, o której mowa, ma średnicę od około 80 do 220 metrów. Dla porównania - prawie taką samą wysokość ma wybudowany w Warszawie wieżowiec "Warsaw Spire". Przez naukowców ten obiekt kosmiczny został sklasyfikowany jako "Apollo", czyli jest to planetoid dość często przecinający naszą orbitę.

O ile zazwyczaj unikamy zderzenia z obiektami pędzącymi prosto na nas z bezkresnego kosmosu - o tyle w roku 2020 może zabraknąć nam szczęścia. Jest on wyjątkowo trudny dla całej ludzkiej populacji. Od dawna zmagamy się z pandemią koronawirusa, a teraz może być tylko gorzej.

Warto dodać, że wspomniana asteroida jest zdecydowanie największą, jaka minie Ziemię w grudniu. Z dużym prawdopodobieństwem będzie to miało miejsce dokładnie w Boże Narodzenie, a więc 25 grudnia 2020 roku. 

Patrzymy w niebo i miejmy nadzieję, że jednak nie spadnie na nas największy możliwy dramat. Gwoli pocieszenia, NASA jest dobrej myśli i zakłada, że asteroida jednak minie nas i odleci dalej w kosmiczną przestrzeń.