18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kosmiczne wojny

CHIŃSKA RAKIETA ZAGRAŻA ŚWIATU! Nikt nie wie, gdzie spadnie

06.05.2021  11:39
Chińska rakieta leci z zawrotną prędkością. Nikt nie wie, gdzie spadnie
Chińska rakieta leci z zawrotną prędkością. Nikt nie wie, gdzie spadnie Fot: Ju Zhenhua/Xinhua News/East News

Świat stoi w obliczu niewiadomego - Chiny zrobiły coś, co zagraża zdrowiu i życiu ludzi i ani myślą brać za to odpowiedzialności. Już w najbliższy weekend dojść może do prawdziwego dramatu, Tragedia przyjdzie z nieba!

O cóż chodzi w tych strasznych, mrocznych zapowiedziach? O chińską rakietę Długi Marsz 5B. Chińczycy budują w kosmosie swoją stację, wystrzelili więc rakietę, która zainstalowała tam specjalny moduł, a teraz powinna wrócić na ziemię. Problem w tym, że trochę wymsknęła się spod kontroli.

Chiny nie opracowały systemu, który pozwoliłby na bezpieczne wprowadzenie rakiety w atmosferę. Gigant krąży teraz wokół Ziemi, okrążając ją z zawrotną prędkością - jedno okrążenie to zaledwie 90 minut, prędkość jej lotu sięga nawet 27,6 tys. km/h. Agencje kosmiczne nie są w stanie jej "złapać" i zbadać, kiedy dokładnie wejdzie w atmosferę i gdzie spadną jej fragmenty.

Chińska rakieta zagraża ludziom

Świat zamarł w oczekiwaniu - Departament Obrony USA szacuje, że rakieta zderzy się z atmosferą w sobotę 8 maja, Rosja obawia się, że nastąpi to już dzień wcześniej.

Czy faktycznie powinniśmy się bać? Niestety, ale tak. Fragment rakiety, najbardziej zagrażający ludziom, ma aż 30 m długości, średnicę 5 metrów i waży ponad 20 ton. Gdy rakieta wejdzie w atmosferę, jej część spłonie, jednak ogromny fragment przetrwa i spadnie. Gdzie? Nie wiadomo.

Eksperci są przerażeni, bo wedle wstępnych szacunków fragmenty rakiety mogą spaść na tereny zamieszkałe przez ludzi. Ciągle nie wiadomo jednak, gdzie spodziewać się zagrożenia. Jak na razie wyliczono, że niebezpieczne kawałki rakiety wylądować mogą gdzieś w szerokim pasie między Nowym Jorkiem, po Wellington, aż po Nową Zelandię.

Czytaj także
Przeczytaj więcej