18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jednak nie było wniebowzięcia?

CIAŁO MATKI BOSKIEJ ODNALEZIONE! Zmumifikowali ją

Emilia Waszczuk
07.05.2021  12:07
Matka Boska zmumifikowana. Odnaleziono jej ciało
Matka Boska zmumifikowana. Odnaleziono jej ciało Fot: pixabay

Matka Boska odnaleziona, a raczej jej ciało. Wierni zostali nikczemnie kłamani? Uważała się za Boginię, a później zmarła. Jej mumia została odkryta zawinięta w... śpiwór i choinkowe lampki.

Matka Boska, rodzicielka Jezusa, to postać owiana wielką tajemnicą. Kobieta miała urodzić swego syna, choć była dziewicą, co więcej, nigdy nie umarła. Chrześcijanie wierzą, że pochodząca z Nazaretu Maryja została wniebowzięta.

Jak było naprawdę? Nie wiadomo. Wiadomo, że właśnie znalezione zostało ciało Matki Boskiej, ale innej. Mowa o Amy Carlson, przywódczyni sekty "Miłość Wygrała", której członkowie ugrupowania nadali boskie przymioty.

Matka Boska zmumifikowana

Makabrycznego odkrycia dokonał przypadkowy (albo i nie) mężczyzna z miasteczka Moffat w stanie Colorado w USA. To tam, w jednorodzinnym domu, spoczęła Amy Carlson, a jej ciało, owinięte w śpiwór i bożonarodzeniowe lampki, udekorowane brokatowym makijażem, spoczęło w sypialni.

Mężczyzna, który znalazł ciało Matki Boskiej, to również członek sekty "Miłość Wygrała". 28 kwietnia wyjechał do Denver, a gdy wrócił, w swoim domu znalazł mumię. Niemal natychmiast o znalezisku powiadomił policję. Jak tłumaczył, w ostatnich dniach pozwolił zatrzymać się w swoim domu kilku osobom z sekty - miały tam tylko przenocować. A urządziły świątynię.

Matka Boska jednak śmiertelna. A uważała się za boga

Gdy Matka Boska zmarła, członkowie sekty musieli niezmiernie się zmartwić. Wierzyli bowiem, że przyniesie im ona zbawienie, kobieta miała komunikować się z aniołami w niebie i doprowadzić ludzi do wielkiego przebudzenia. Tymczasem bidulka zasnęła na wieki, a jej wyznawcom pozostało modlić się, by ożyła jak podobno zrobił to Jezus. Albo by została zabrana wraz z ciałem do nieba, jak Maryja.

Jestem Bogiem - mówiła o sobie Amy Carlson, chętnie wplatając między "jestem" a "bogiem" serię przekleństw. Ona i jej wyznawcy twierdzili, że są "cool" bo mówią prawdę. Nie stronili od używek, w tym narkotyków i alkoholu, a sama Matka Boska przez lata znalazła sobie kilku Bogów Ojców, tzn. partnerów.  Sekta "Miłość Wygrała" działała w USA kilkanaście lat, od 2008 roku.

Czytaj także