18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące

Ozdrowieniec opublikował zdjęcia sprzed COVID-19 i po nim

22.05.2020  20:12
Ozdrowieniec opublikował zdjęcia sprzed COVID-19 i po nim
Ozdrowieniec opublikował zdjęcia sprzed COVID-19 i po nim Fot: Instagram/thebearded_nurse

COVID-19 to choroba straszna, której aktualnie obawiamy się wszyscy. Pewien ozdrowieniec opublikował swój wizerunek sprzed choroby i po niej. Szokujące zmiany przerażą nawet osoby odważne. Dolegliwość dewastuje ciało.

COVID-19 sprawił, że cały świat wstrzymał oddech. Pandemia koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich i pokazała dobitnie, jak bardzo jesteśmy jako ludzkość nieprzygotowani do momentów kryzysowych. Dodatkowo sama dolegliwość jest przerażająca.

COVID-19 prawie zabił tego człowieka. Pokazał zdjęcia

COVID-19 atakuje głównie płuca, czasem też inne organy, ale zdecydowanie wyniszcza całe ciało. To doskonale widać na zdjęciach zamieszczonych w sieci przez 43-letniego amerykańskiego pielęgniarza, który przeżył zakażenie.

Instagram
Instagram Fot: Instagram

Gołym okiem widać, że 43-latek stracił bardzo dużo wagi. Jego skóra jest też nienaturalnie blada i wysuszona - od razu pokazuje to dobitnie, jak ogromną wojnę z chorobą stoczyło to udręczone ciało.

Nie sądziłem, że to tak poważne, dopóki nie zaczęło się dziać. Myślałem, że jestem wystarczająco młody, żeby to (koronawirus – przy. red.) na mnie nie wpłynęło i wiem, że wielu ludzi tak myśli

– przyznał Mike Schultz (mężczyzna ze zdjęcia) w wywiadzie dla "BuzzFeed".

W chwili rozpoczęcia walki z chorobą, stan Mike'a był tak ciężki, że trafił on do szpitala w Bostonie. W placówce spędził około 6 tygodni, z czego ponad 4 tygodnie poddawano go intubacji. W jego płucach zbierał się płyn, mężczyzna topił się za życia. 

Jak widać na zdjęciu, Mike stracił ponad 20 kilogramów. Był tak słaby, że nie dawał rady trzymać w ręku telefonu. Doświadczał również gwałtownego drżenia rąk.

Za pomocą tych zdjęć Mike apelował do ludzi, by wzięli sobie zagrożenie do serca. Na szczęście sam pielęgniarz po trudnej walce wrócił do zdrowia. Świętował poprawę stanu zdrowia, jedząc swój ulubiony zestaw z McDonald's. Wcześniej przez utratę węchu i smaku nie mógł cieszyć się jedzeniem.

Gratulujemy wygranej walki o życie!

Przeczytaj więcej
Komentarze