18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Naukowcy potwierdzają

COVID-19 dręczy ozdrowieńców. Wypadną im wszystkie włosy

10.08.2020  14:30
COVID-19 dręczy ozdrowieńców. Wypadną im wszystkie włosy
COVID-19 dręczy ozdrowieńców. Wypadną im wszystkie włosy Fot: Model Republique/Shutterstock

COVID-19 wciąż jest badany przez naukowców. Ozdrowieńcy wcale nie mogą odetchnąć z ulgą, bowiem wciąż nie wiadomo, jakie konsekwencje dla ich organizmu będzie miało zakażenie patogenem.

COVID-19 jest bardzo tajemnicza chorobą. Wiadomo, że wywołujący ją koronawirus sprawił, że cały świat stanął na głowie. Zmagamy się z pandemią, ale szczęśliwie wiele osób wychodzi z tej walki cało.

Rosnące grono ozdrowieńców nie może jednak odetchnąć z ulgą. Wciąż nie wiadomo, jakie konkretnie konsekwencje dla ich ciał będzie miała przebyta walka z COVID-19. Naukowcy obserwują różne, niepokojące zjawiska.

COVID-19 powoduje łysienie?!

COVID-19 nie tylko potrafi uszkodzić różne narządy w ciele człowieka, ale także być może przyniesie ozdrowieńcom przykre zjawiska estetyczne. Wielu pacjentów ze Stanów Zjednoczonych twierdzi, że w czasie choroby doświadczyło utraty włosów.

Byłam chora na początku kwietnia, pokonałam tę brutalną chorobę. Ale w ostatnim miesiącu szybko tracę włosy

– napisała w lipcu pod specjalną ankietą na Facebooku jedna z osób, które pokonały COVID-19.

Dermatolodzy twierdzą, że choroba może skutkować u niektórych pacjentów łysieniem telogenowym. Jedną z przyczyn takiego rodzaju łysienia jest długotrwały stres. 

To oczywiście naturalna reakcja na COVID-19. Zakażeni boją się nie tylko o swoje zdrowie, a nawet i życie, ale także o byt materialny w czasie epidemii, która spowodowała duży kryzys i bezrobocie. 

Takie powikłanie jest zdecydowanie niesamowicie przykre. Jakby nie wystarczyło to, co wycierpieli już po drodze.

Przeczytaj więcej
Komentarze