18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Może być gorzej?

COVID-19 to piekło na ziemi. Wyciekło nagranie z kostnicy

26.10.2020  16:25
COVID-19: Wideo z kostnicy
COVID-19: Wideo z kostnicy Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

COVID-19 jest znacznie bardziej przerażający i niebezpieczny niż początkowo zakładaliśmy. Liczne nagrania napływające do nas z całego świata zatykają dech w piesiach. Jedno z nich, pochodzące z kostnicy w Nowokuźniecku, dobitnie utwierdza nas w przekonaniu o bezmiarze tragizmu obecnej sytuacji ludzkości.

COVID-19 jest bardziej śmiertelny i niebezpieczny, niż zakładaliśmy w pierwszych tygodniach pandemii. Teraz nie mamy wątpliwości, że patogen może doprowadzić wszystkie kraje świata na skraj wytrzymania. Nagranie z kostnicy w rosyjskim Nowokuźniecku pokazuje, z czym mamy do czynienia. Ostrzegamy, to wideo jest tylko dla osób o mocnych nerwach.

COVID-19: Nagranie z przepełnionej kostnicy

Przerażające nagranie z Rosji zszokowało internautów na całym świecie. Jeśli ktoś osobiście nie doświadczył walki z COVID-19 - nie ma pojęcia, jak trudno jest czasem wyjść z tej choroby. Wielu ludziom się to nie udaje. Jak na dłoni widać to w kostnicy w Nowokuźniecku, która jest wyraźnie przepełniona. Zwłoki osób zmarłych w wyniku pandemii dosłownie piętrzą się na podłodze.

Nie jest to kwestia braku szacunku, ale ewidentnego przepełnienia kostnicy. COVID-19 zabiera tak wiele żyć, w tak krótkim czasie - że dochodzi do takich właśnie dramatów. Sytuację pogarsza fakt, że bliscy zmarłych znajdują się najczęściej na kwarantannie, dlatego nie ma komu odebrać zwłok w porę. To powoduje dodatkowe przepełnienie placówki.

Na korytarzu jest zator, wszędzie leżą trupy. Musimy chodzić po głowach

- mówi nagrywający.

Epidemia w Rosji, jak wszędzie na świecie, przybrała w ostatnim czasie na sile. Od połowy września widoczny jest tam znaczy wzrost zakażeń. Pozostaje mieć nadzieję, że Polska nie znajdzie się w tej samej sytuacji, chociaż patrząc na obecny jej kształt - mamy wątpliwości, czy uda nam się uniknąć najgorszego.

Przeczytaj więcej
Komentarze