18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

CZERWONA STREFA w całej Polsce?! Atak COVID-19

13.10.2020  20:17
Czerwona strefa w Warszawie i całej Polsce
Czerwona strefa w Warszawie i całej Polsce Fot: Lukasz Solski/East News

Czerwona strefa już niedługo może zostać wprowadzona w całej Polsce? Kiedy pandemia COVID-19 przybiera na sile, wszystko staje się możliwe. Pierwsze głosy o dalszym zaostrzaniu obostrzeń są już wyraźnie słyszalne.

Czerwona strefa niedługo może rozszerzyć się na całą Polskę? Wszystko jest jak najbardziej możliwe, biorąc pod uwagę fakt, że liczba zachorowań na COVID-19 w naszym kraju, każdego dnia jest przytłaczająco wysoka.

Politycy robią wszystko, by utrzymać pandemię w ryzach. Z tej przyczyny na terenie całej Polski została ogłoszona strefa żółta, a w miejscach, w których COVID-19 atakuje najmocniej - obowiązują obostrzenia typowe dla strefy czerwonej. Teraz pojawiają się głosy, że już wkrótce cały kraj może być zmuszony do przestrzegania najostrzejszych rygorów.

Cała Polska w czerwonej strefie?!

Dlaczego cała Polska miałaby znaleźć się w strefie czerwonej? Mianowicie tuż przed ogłoszeniem strefy żółtej na terenie całego kraju, głośno było o tym, że to stolica stanie się taką właśnie strefą. Ostatecznie politycy objęli obostrzeniami wszystkie tereny naszej Ojczyzny. Teraz coraz śmielej mówi się o wprowadzeniu na terenie Warszawy strefy czerwonej - czyżby historia miała się powtórzyć i w ślad za stolicą ruszy cały kraj?

Już powinniśmy być w czerwonej strefie

– mówi dosadnie prezydent Paweł Rabiej, który jest odpowiedzialny za sprawy zdrowia w warszawskim ratuszu. 

Jak się okazuje, Ministerstwo Zdrowia już ma wszelkie podstawy do tego, żeby ogłosić w stolicy czerwoną strefę. Wszystko dlatego, że przez ostatnie dwa tygodnie zostało stwierdzonych aż 2,6 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Żeby znaleźć się w czerwonej strefie wystarczy 2,1 tys. potwierdzonych przypadków w ciągu 14 dni. 

Przypominamy, że w strefie czerwonej obowiązują jeszcze większe rygory niż w strefie żółtej. Zakazuje się w niej organizowania wydarzeń kulturalnych, działalności parków rozrywki i wesołych miasteczek. Lokale gastronomiczne mogą działać tylko od 6 do 22 oraz obowiązuje limit 1 osoby na 4 m2. Jeśli ktoś chce zorganizować wesele - to tylko na 50 osób i wszyscy muszą być w maseczkach.

Wygląda na to, że najgorsze dopiero przed nami.

Przeczytaj więcej
Komentarze