18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pieczywo na (za)kwasie?

Carrefour wprowadza chleb z narkotykami. Odlotowy towar

Wojciech Kozicki
13.11.2019  12:45
Ekologiczny chleb z marihuaną - odlot piekarza?
Ekologiczny chleb z marihuaną - odlot piekarza? Fot: Facebook/The Clever Rabbit Vegetarian Cafe - zdjęcie ilustracyjne

Carrefour zaskoczył miłośników pieczywa, oferta została poszerzona. W sklepach tej sieci w Belgii pod koniec listopada dostępny będzie chleb z marihuaną. To będą mocno spalone wypieki?

Carrefour w Belgii wprowadza nowy chlebcannabread. Na początku będzie można go kupić jedynie w Brukseli i dwóch innych miastach. Przypuszczamy jednak, że odlotowa oferta się przyjmie i wkrótce produkt trafi do kolejnych lokalizacji. Podobne produkty są już bardzo popularne w Holandii. Można tam kupić nawet lizaki, czekoladę i mydło z dodatkiem „trawki”.

Po chlebie na haju?

Okazuje się, że chleb z marihuaną to nie nowość w Belgii. Charly Lowy już od jakiegoś czasu w brukselskiej piekarni „Lowy’s” dodaje do ciasta na chleb 15 procent zmielonych nasion konopi. Mają bardzo niski poziom THC, więc nie potrzebuje zezwoleń, a przy tym nikt nie naćpa się chlebem.

Chleb z „Lowy’s” nawet nie pachnie jak marihuana. Jednak w 2018 roku belgijska Federalna Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności wyczuła niebezpieczne narkotyki, zrobiła nalot na piekarnię i zabrała cały towar. Ciekawe w jaki sposób funkcjonariusze sprawdzili później właściwości narkotyczne wypieków. Finalnie piekarzowi jednak się upiekło i dalej produkuje swój organiczny odlotowy chleb.

Przepis na domowy chleb - jak upiec chleb?

logo Tu się dzieje