18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdy yerba wejdzie za mocno...

Cejrowski radzi kierowcom ile wypić wódki przed jazdą

Wojciech Kozicki
10.02.2021  10:22
Wojciech Cejrowski chyba pije nie tylko mocną yerbę...
Wojciech Cejrowski chyba pije nie tylko mocną yerbę... Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Wojciech Cejrowski znowu szokuje. Jego wypowiedzi i poglądy potrafią podnieść ciśnienie skuteczniej niż potrójne espresso. Tym razem zachęca kierowców, by jeździli po alkoholu. Czy weźmie odpowiedzialność za ewentualne wypadki?

Wojciech Cejrowski znowu atakuje świat swoimi poglądami. Chciał już testować szczepionki na politykach, chwalił strzelaniny, zachęcał, by dzieci zabijały zwierzęta, a także przyznał się z dumą jak torturował koty. Tym razem podczas rozmowy w Radiu Wnet stwierdził, że kierowcy znacznie lepiej jeżdżą po wypiciu setki wódki.

Cejrowski i jazda samochodem po alkoholu

Rozmowa z redaktorem Łukaszem Jankowskim zaczęła się dość niewinnie. Wojciech Cejrowski pochwalił się, że spotyka się na popijanie rumu ze znajomym okulistą. Czyżby podróżnik przed wywiadem dokonał degustacji jakiegoś mocnego trunku? Nagle powołał się na badania, które rzekomo zalecają picie alkoholu przed wyścigami samochodowymi. I nie chodzi tu o widzów, ale o kierowców!

Po setce wódki kierowca jest bardziej sprawny. Po półtorej bądź dwóch jest tak samo sprawny, jak był przed, czyli to zmarnowane. Po trzech jest już mniej sprawny, niż był oryginalnie – powiedział Cejrowski.

Jazda po pijaku - Cejrowski poleca?

Komik-podróżnik podsumował, że siadając za kółkiem opłaca się „zainwestować w setkę wódki”, gdy bierze się udział w wyścigach. Przyznał się, że zupełnie nie rozumie, dlaczego picie alkoholu przed startem jest zakazane na wszystkich torach wyścigowych. Na zarzut, że byłby to doping, stwierdził, że kibiców na stadionach używamy w tej samej funkcji i można „zakazać porządnym polskim grupom kibolskim” kibicowania na stadionach.

Przy okazji zasugerował, co trzeba zrobić, gdy znów zacznie pleść głupoty...

A może bredzę? Wtedy trzeba mi przerwać brutalnie - powiedział Cejrowski w audycji. 

Czytaj także