18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niech mu ziemia lekką będzie

Chciał udowodnić, że Ziemia jest płaska. Straszna śmierć

Wojciech Kozicki
24.02.2020  10:58
Czy Ziemia jest płaska? Mike „Mad” Hughes już się tego nie dowie
Czy Ziemia jest płaska? Mike „Mad” Hughes już się tego nie dowie Fot: Twitter/Davis_SMITH

Czy Ziemia jest płaska? "Mad" Mike Hughes nigdy się już tego nie dowie. Próbował to udowodnić, ale spotkała go tragiczna śmierć, ponieważ zginął w katastrofie własnej rakiety. Chciał dolecieć w kosmos, a wylądował na cmentarzu.

Mike „Mad” Hughes chciał udowodnić, że Ziemia jest płaska i ma kształt frisbee. W tym celu ze swoim asystentem zbudował w ogrodzie rakietę napędzaną parą wodną, na którą wydał 18 tys. dolarów. Okazało się, że była to inwestycja we własną śmierć.

Sztuka latania

Hughes miał zamiar polecieć rakietą w kosmos i osiągnąć wysokość ponad 1,5 kilometrów. Jego „odlot” w sobotę był nawet nagrywany przez telewizję „Science Channel” i miał być częścią serii „Homemade Astronauts”. Niestety, Hughes może najwyżej pojawić się w programie takim jak np. „Śmierć na 1000 sposobów”. Chwilę po starcie otworzył się i zerwał spadochron, który miał spowolnić spadanie rakiety. Płaskoziemca zginął na miejscu.

Hughes myślał o kosmosie, ale powinien raczej zejść z obłoków na ziemię i efektywniej uczyć się na własnych błędach. Rok temu podjął podobną próbę i udało mu się rakietą osiągnąć wysokość 570 metrów. Skończyło się na twardym lądowaniu i interwencji pogotowia.

Płaskoziemca zbudował rakietę, by polecieć w kosmos [WIDEO]:

Czytaj także