18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sukces

Chińczycy znaleźli lek na koronawirusa?! Jest stary i tani

Emilia Waszczuk
13.03.2020  16:54
Chińczycy znaleźli lek na koronawirusa?! Jest stary i tani
Chińczycy znaleźli lek na koronawirusa?! Jest stary i tani Fot: Shutterstock

Chińscy lekarze przeprowadzili badania, które pozwoliły na szybsze i efektywniejsze leczenie pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-COV-2. Wystarczył od dawna znany im lek!

W ostatnim tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię w związku z rozprzestrzenianiem się zabójczego SARS-COV-2. Koronawirus zrodził się najpewniej w Wuhan, gdzie odnotowano pierwsze przypadki. Po ponad 2 miesiącach walki, Chińczycy powoli zaczynają odnosić zwycięstwo - nowych zarażonych praktycznie już nie przybywa, co więcej, znaleźli sposób, jak efektywniej leczyć chorujących.

Jest lek na koronawirusa?

Grupa chińskich naukowców przeprowadziła 100 prób na pacjentach dotkniętych COVID-19. Jak się okazało - każdy chorujący dzięki zastosowanej terapii szybciej dochodził do siebie. Co ważne, u żadnego nie wystąpiły skutki uboczne.

Czym Chińczycy leczą COVID-19? Od dawna znanym im lekiem przeciwmalarycznym, stosowanym także w leczeniu tocznia rumieniowatego u reumatoidalnego zapalenia stawów. Mowa o chlorochinie.

Jak się okazuje, chlorochina to bardzo tani, ale i skuteczny lek. Podawana w dawce 500 mg dziennie przez 10 dni znacznie przyspieszała leczenie i hamowała zapalenie płuc wywołane koronawirusem.

Lek został oficjalnie wpisany w Chinach na listę preparatów pomagających w walce z SARS-COV-2. Niestety, w Polsce jest w tej chwili zupełnie niedostępny - nie ma go nawet w hurtowniach.  

Czytaj także
Przeczytaj więcej