18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To może stać z się z każdym!

Wypił Coca Colę i umarł. Popełnił zabójczy błąd!

25.09.2021  12:25
Czy Coca Cola spowodowała śmierć? Lekarze wyjaśniają czy napój zabił Chińczyka
Czy Coca Cola spowodowała śmierć? Lekarze wyjaśniają czy napój zabił Chińczyka Fot: Value Stock Images/East News

22-letni Chińczyk zmarł po wypiciu Coca Coli. Ujawniono, że zgon nastąpił po 18 godzinach od skonsumowania napoju. Okazało się, że młody mężczyzna popełnił zabójczy błąd podczas picia popularnego napoju, który… może popełnić każdy z nas!

Tragedia w Chinach. 22-latek wypił Coca Colę i umarł. Co dokładnie było przyczyną śmierci? Jak ujawnia „Daily Mail”, poszkodowany przyznał się w szpitalu, że skonsumował 1,5 litra napoju w zaledwie 10 minut, by ochłodzić się podczas upałów. To nie mogło się skończyć happy endem. Sekcja zwłok wykazała, że picie napoju doprowadziło do nagromadzenia się gazu w jego jelitach, który pod wpływem ciśnienia przedostał się do żyły wrotnej, jednego z głównych naczyń krwionośnych wątroby.

Zabiła go Coca Cola? Pił na zabój

Jak pisze Radio ZET, Chińczyk został przewieziony do szpitala, ponieważ skarżył się na ostry ból żołądka. Stwierdzono niepokojąco podwyższone tętno, niskie ciśnienie krwi i szybki oddech.

Skan wykazał, że 22-latek miał pneumatozę, nieprawidłową obecność gazu w ścianie jelita i żyle wrotnej. Po 12 godzinach badania krwi wykazały, że mężczyzna miał poważne uszkodzenie wątroby. Jego stan uległ dalszemu pogorszeniu i po 18 godzinach mężczyzna zmarł – podaje radiozet.pl.

Coca Cola kontra zdrowie?

Prof. Nathan Davies, biochemik z University College London, powiedział w rozmowie z MailOnline, że lekarze pomylili się podając przyczynę zgonu Chińczyka. Jego zdaniem, wypicie 1,5 litra napoju bezalkoholowego nie powinno spowodować śmiertelnych objawów. Uspokoił tez osoby spożywające duże ilości napojów gazowanych, że nie umrą z „przedawkowania”, a jedynie zaszkodzi im wysoki poziom cukru w napojach.

Czytaj także
Przeczytaj więcej