18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tajemnica

Chiny ukrywają prawdę o COVID-19. WHO załamuje ręce

08.06.2021  19:07
Chiny nie ujawnią prawdy o pandemii
Chiny nie ujawnią prawdy o pandemii Fot: Alena Marchuk/Shutterstock

Po ponad roku od wybuchu pandemii chiński rząd nadal ukrywa prawdę o COVID-19. Niedawno dyrektor programu kryzysowego WHO dr Mike Ryan przyznał, że organizacja ma związane ręce, a Chiny w żaden sposób nie mogą zostać zmuszone do udostępnienia wszystkich informacji.

Podczas wtorkowej konferencji WHO dr Ryan Mike poinformował o planie przeprowadzenia badań, które mają umożliwić zdobycie większej liczby informacji dotyczących podchodzenia szalejącego na całym świecie koronawirusa.

WHO nie ma uprawnień, by kogokolwiek w tej kwestii zmuszać. W pełni oczekujemy współpracy, wkładu i wsparcia ze strony wszystkich naszych państw członkowskich w tym przedsięwzięciu - poinformowal dyrektor programu kryzysowego WHO.

Pandemia koronawirusa wybuchła ponad rok temu, jednak ilość informacji na temat pochodzenia groźnego patogenu nadal jest niewielka. Zdaniem naukowców z WHO wirus przeniósł się na człowieka przez zwierzęcego pośrednika, lecz tej hipotezie zaprzeczają chińskie władze.

Skąd wziął się koronawirus?

Badacze coraz częściej biorą pod uwagę możliwość wycieku wirusa z laboratorium. Obecnie nad zbadaniem tej teorii pracuje między innymi amerykańskie CIA.

Z naszej perspektywy, po prostu nie wiemy gdzie, kiedy i jak koronawirus został pierwotnie przeniesiony. Mamy dwie prawdopodobne teorie, nad którymi pracujemy. Jedną z nich jest to, że był to wypadek w laboratorium. A druga, że pojawił się naturalnie w wyniku kontaktu ludzi z zakażonymi zwierzętami - przekazała dyrektor CIA, Avril Haines.

Część wirusologów jest niemal pewna, że koronawirus, który doprowadził do pandemii został sztucznie wyprodukowany.

Prawa fizyki oznaczają, że nie można mieć czterech dodatnio naładowanych aminokwasów pod rząd. Jedynym sposobem, w jaki możesz to uzyskać, jest sztuczna produkcja - stwierdził profesor Angus Dalgleish z St. George's University of London.

Niestety całkowita prawda u Wuhan może na zawsze pozostać tajemnicą. Pandemia to przypadek czy wypadek?

Czytaj także
Przeczytaj więcej