18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kima się głód nie ima

Co je Kim Dzong Un? Szokująca dieta potwora!

Wojciech Kozicki
02.12.2019  19:34
Komunistyczna bestia i dieta na bogato - a ludzie umierają tam z głodu!
Komunistyczna bestia i dieta na bogato - a ludzie umierają tam z głodu! Fot: Facebook

Korea Północna to strach, terror i po raz kolejny wielki głód. Gdy rządy sprawował Kim Dzong Il, z głodu zmarło ok. 2 miliony osób, a teraz znowu mieszkańcy tego kraju cierpią z tego samego powodu. Tymczasem ich przywódca Kim Dzong Un je, tyje i wydaje miliony, by rozpieszczać swoje podniebienie.

Kim Dzong Un wygląda jak koszmar dietetyka. W kraju panuje zabójczy głód, a on nadal jest pulchny i pyzaty. Co w takim razie je i pije dyktator? Kenji Fujimoto, który niegdyś był jego kucharzem, zdradził, że okrutny grubasek płacił mu 1,5 mln złotych rocznie i nie żałował sobie kulinarnych przysmaków.

Dieta Kima, głodu ni ma

W wywiadach, których udzielił kucharz, wspominał o zamówieniach kulinarnych za setki tysięcy dolarów. Kim Dzong Un sprowadza dla siebie homary, francuskie sery, kawior, duńską wieprzowinę, japońskiego tuńczyka, foie gras, wołowinę Wagyu. Popija to wszystko drogimi winami i kawą z importu. Do kielicha lubi sobie zapalić papierosy Yves Saint Laurent, które kosztują 44 dolary za paczkę.

Czerwony dyktator i żółty ser

Jak podaje Jak podaje mashed.com, jego ulubionym gatunkiem sera jest ementaler. Zakochał się w nim, gdy jako młody człowiek uczęszczał do szkoły w Szwajcarii. Dyktator ma wręcz obsesję na punkcie sera i rozesłał nawet swoich zaufanych ludzi po całym świecie, by dowiedzieli się jak wytarzać jego ulubiony przysmak.

Ermanno Furlanis, czyli pierwszy włoski kucharz w Korei Północnej, ujawnił, że Kim po ojcu odziedziczył miłość do pizzy z dużą ilością mięsa. Salami, szynka prosciutto i pepperoni to jego ulubione dodatki do pizzy.

Wieprzowina z Europy, kawior z Iranu, melony z Chin – cheatsheet.com wymienia kolejne ulubione przysmaki Kima.

Fujimoto zdradził, że dyktator od najmłodszych lat uwielbia także sushi. Je jednak jedynie to z tłustą i delikatną częścią tuńczyka (torro). W menu Kima znajdują się także zupa rybna z płetwy rekina i steki z wyjątkowo drogiej japońskiej wołowiny Kobe.

Kim Dzong Un je też ogromne ilości ryżu. Jak informuje cheatsheet.com, ma specjalną grupę kobiet, które dbają, by każde ziarno na talerzu było tego samego rozmiaru, kształtu i koloru.

Kim Dzong, kawa i alkohol

Brazylijska kawa to kolejna obsesja Kima. W 2016 roku zamówił dostawę wartą prawie milion dolarów, chociaż nie wiadomo jaką dokładnie pije odmianę. Wiadomo za to jaki lubi alkohol. W 2019 roku miało do niego dotrzeć 90 tys. rosyjskiej wódki, ale zatrzymano transport. Dodatkowo grubasek wydaje ok. miliona dolarów rocznie na koniak Hennessy, który kosztuje ponad 600 dolarów za butelkę.

Jak donosi „Metro”, ma w swojej piwnicy również wina z węża. W tych butelkach z alkoholem znajdują się martwe kobry. Mówi się, że ten trunek dobrze działa na potencję i to właśnie nim Kim pomaga sobie w sypialni.

Kim pije bardzo dużo luksusowego alkoholu. Najbardziej lubi szampana Cristal, którego zazwyczaj wypija po 2 butelki. Butelka kosztuje 100 dolarów, ale też takie za 11 tys. dolarów - powiedział Kenji Fujimoto.

Wielki głód w Korei Północnej

Tymczasem afrykański pomór świń (ASF) szaleje w Korei Północnej, a uprawy zostały zniszczone przez tsunami. Nieoficjalnie podaje się, że 10 mln ludzi w tym kraju nie ma aktualnie co jeść. Jak podaje radiozet.pl, w maju racje żywnościowe około 70 proc Koreańczyków, zostały zmniejszone z 550 g do zaledwie 300 g na osobę. Wielu obywateli tego kraju od wielu lat nie widziało mięsa na talerzu.

Czy Kim Dzong Un zje pociąg?

Czytaj także