18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tanio nie będzie

Co kupić na epidemię koronawirusa? Bez tego nie przetrwamy

02.03.2020  20:59
Co kupić na epidemię koronawirusa? Bez tego nie przetrwamy
Co kupić na epidemię koronawirusa? Bez tego nie przetrwamy Fot: Shutterstock/Naeblys

Koronawirus zbiera żniwo na świecie, a w Polsce na całego rozszalała się panika. Co kupić na wypadek epidemii? Odpowiadamy na to pytanie, łapcie się za portfele

Koronawirus budzi trwogę praktycznie w każdej osobie, która o nim usłyszy. Ze sklepów w zabójczym tempie znikają mydła i płyny antybakteryjne. Co jednak, jeżeli epidemia zastanie nas przy pustej lodówce? Odpowiadamy na pytanie, co kupić, by móc się czuć bezpiecznie i być odpowiednio przygotowanym.

Warto wiedzieć, które produkty pozwolą nam przetrwać epidemię we własnych czterech ścianach. Przedstawiamy listę produktów, które w razie dramatu zapewnią możliwość spokojnego życia jednej osobie, przez dziesięć pełnych dni. Przygotujcie się na to, zanim koronawirus zbierze śmiertelne żniwo w Polsce.

Koronawirus wywoła epidemię. Co kupić by przeżyć?

Urząd Ochrony Ludności i Pomocy na Wypadek Katastrof w Niemczech przygotował listę zakupów, jakie obywatele powinni mieć w domu z powodu epidemii koronawirusa. Jako pierwszy opublikował ją w Polsce Super Express. W domu powinniście mieć:

 1. 14 butelek niegazowanej wody 1,5 litrowej (ok. 21 zł)
 2. 1 kg mąki (ok. 2 zł)
 3. 1 kg ziemniaków (ok. 3 zł)
 4. 1 kg chleba (ok. 4 zł)
 5. 0,5 kg makaronu (ok. 3 zł)
 6. 1 kg żółtego sera (ok 16 zł)
 7. 1 l mleka (ok. 2 zł)
 8. 3 opakowania serka wiejskiego (ok. 5 zł)
 9. 4 opakowania parówek (ok. 16 zł)
 10. 2 opakowania śledzi (ok. 20 zł)
 11. 10 sztuk jaj (ok. 4 zł) - nie polecamy tych z województwa łódzkiego. 
 12. 2 kostki masła (ok. 9 zł)
 13. 4 kg białej fasoli (ok. 70 zł)
 14. 3 puszki brzoskwiń ( ok. 17 zł)

To daje nam łącznie 192 zł. Nie jest to kwota najniższa, ale jak za przeżycie ogólnoświatowej epidemii - warto poświęcić te pieniądze i mieć spokojną głowę. Radzimy ruszyć na zakupy od razu, zanim brak towaru na półkach albo niedziela niehandlowa pokrzyżują Wam plany.