18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Medyczny przełom

Covid-19 ostatecznie POKONANY?! Ludzki hormon go zgładzi

12.02.2021  11:24
Covid-19 i hormon
Covid-19 i hormon Fot: Gorodenkoff/Shutterstock

Covid-19 pokazał całej ludzkości, jak szybko może nas zgładzić jedna choroba. Na szczęście w końcu dokonał się medyczny przełom - jeden ludzki hormon nas uratuje! Wytwarza go absolutnie każdy z nas.

Covid-19 to straszna choroba, która u każdego zakażonego koronawirusem przebiega trochę inaczej. Przez to budzi tylko większy lęk i trwogę w osobach, które jeszcze nie zaraziły się wirusem. Na szczęście pandemia powoli chyli się ku końcowi.

Przede wszystkim wynaleziono szczepionki i ludzie powoli zaczynają je przyjmować. W międzyczasie lekarze odnaleźli jeszcze jedno powiązanie, które może się okazać wybawieniem. Covid-19 może zostać pokonany przez hormon, który wytwarza każdy człowiek.

Covid-19 pokonany przez ludzki hormon?!

Naukowcy z uniwersytetu w Sao Paulo w Brazylii uważają, że melatonina to świetna, naturalna ochrona przed COVID-19. Jakby tego było mało, ich zdaniem hormon ten nie tylko zapobiega zakażeniu, ale i powstrzymuje rozwój choroby. Produkowana w naszych płucach melatonina chroni tkankę nabłonkową przed koronawirusem. Naukowcy są zdania, że już sam poziom tego hormonu może wskazywać, jak bardzo i czy w ogóle jesteśmy narażeni na zakażenie koronawirusem.

Badania nad melatoniną i Covid-19 prowadziła prof. Regina Pekelmann Markus. Dodatkowo melatonina ma pozytywny wpływ na nasz układ odpornościowy, dlatego jego poziom odbiegający od normy pozwala wykryć np. Alzheimera, raka, depresję czy cukrzycę. 

Możliwe, że jesteśmy świadkami wielkiego odkrycia, który przyspieszy przekształcenie pandemii koronawirusa w jedynie przykre wspomnienie, po którym lada moment nie będzie już ani śladu. Oby tak właśnie było!

Czytaj także
Przeczytaj więcej