18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

The Last Of Us się spełnia?

Cykady-zombie atakują i chcą seksu! Coś kontroluje ich umysły!

Wojciech Kozicki
03.08.2020  16:25
Twórcy "The last of us" przewidzieli apokalipsę?
Twórcy "The last of us" przewidzieli apokalipsę? Fot: Pixabay/Marc Pascual

W USA rozgrywają sceny jak z horroru, ale to jednak nie film science fiction, a brutalna i makabryczna matka natura. Naukowcy donoszą, że w kraju pojawiły się CYKADY-ZOMBIE i coś kontroluje ich umysły! Twórcy „The Last Of Us” przewidzieli przyszłość?

Natura pisze lepsze scenariusz horrorów niż Stephen King! W USA rozprzestrzenia się grzyb nazywany Massospora cicadina. Ma zabójcze właściwości, bo potwierdzono, że infekuje owady i przejmuje nad nimi kontrolę. Zmusza je, by infekowały inne owady.

Grzyb jak z "The last of us" istnieje!

Jak piszą naukowcy z Uniwersytetu Wirginii Zachodniej na łamach „"PLOS Pathogens", grzyb sprawia, że zainfekowane samce ruszają skrzydłami jak samice w okresie godowym. Zwabia to inne samce. Dochodzi do kontaktu, a wtedy zarażają grzybem, który zawiera psylocybinę – związek chemiczny obecny też w grzybach halucynogennych. Na tym jednak horror się nie kończy, bo zainfekowana cykada się rozpada, ale nie umiera od razu. Jak zwracają uwagę naukowcy, zainfekowany „owad-zombie” zachowuje się jak był całkowicie pod czyjąś kontrolą.

Latające cykady, rozpadając się w powietrzu, infekują wszystkie owady w okolicy. Główny autor publikacji z pisma Fungal Ecology Matt Kasson nazywa je więc "solniczkami śmierci".

Cykady zarażone grzybami Massopora mają niespożyte pokłady energii i ciągłą ochotę na seks. Do tego stopnia, że tracą przez to część ciała. Okazuje się, że grzyby manipulują zachowaniem owadów, wytwarzając psylocybinę, a więc związek, który występuje również w grzybkach halucynogennych, oraz alkaloid katynon, wykazujący strukturalne podobieństwo do różnych pochodnych amfetaminy - opisuje kopalniawiedzy.pl

Gatunek cykad, które w Wirginii Zachodniej infekuje grzyb, nazywa się owadami-zombie, bo żyją głównie pod ziemią. Są to owady o trzynasto- i siedemnastoletnim cyklu rozwojowym.

Okazuje się jednak, że jak podaje Stan Wiedzy, w naturze grzyby kontrolujące owady nie są niczym niezwykłym. Przykładem mogą pasożytnicze grzyby infekujące mrówki.

Pasożytniczy grzyb Ophiocordyceps unilateralis rozwija się w mrówce, urządzając sobie w niej restaurację, a przy okazji zmusza ją do porzucenia mrowiska, wspinaczki na wysokie drzewo i wczepienia się już na zawsze w liść lub gałązkę. Owad żegna się z życiem, a grzyb po jakimś czasie dokona efektownego wyjścia na zewnątrz rodem z filmu „Obcy”. Wydaje na świat zarodniki, które spadają i infekują kolejne mrówki. Na niektórych drzewach powstają wręcz „mrówcze cmentarzyska” - pisze stanwiedzy.pl

Zagłosuj

Czy bierzesz narkotyki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze