18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące słowa

Czarna przepowiednia Billa Gatesa. To nie koniec pandemii!

05.03.2021  21:28
Bill Gates wie kiedy koniec pandemii
Bill Gates wie kiedy koniec pandemii Fot: LUDOVIC MARIN/AFP/East News

Bill Gates ostrzega, że powrót do normalności prędko nie nastąpi. Mroczna prognoza twórcy Microsoftu przewiduje zmianę dopiero w 2022 roku. Amerykański miliarder odniósł się również do nowych mutacji koronawirusa.

Podczas ostatniego wywiadu Bill Gates przyznał, że Donald Trump nie przygotował kraju do pełnego wprowadzenia szczepionek przeciw COVID-19. Obecne tempo szczepień uniemożliwia pokonanie pandemii w tym roku.

Problemem jest to, że nie robimy wystarczająco dużo, aby zakończyć pandemię w skali globalnej - stwierdził Gates.

Miliarder nazywa cudem stworzenie szczepionki chroniącej przed koronawirusem. Dodaje jednak, że preparat trafia głównie do bogatych krajów, co zwiększa ryzyko powstawania nowych wariantów wirusa.

Bill Gates zna datę końca pandemii

Twórca Microsoftu przyznaje, że nowe mutacje koronawirusa mogą znacznie opóźnić powrót do normalności. Gates twierdzi, że pierwsze zmiany wskazujące na stopniowe wygasanie zarazy będą widoczne już na początku tego lata. Jednak w przypadku USA całkowity powrót do normalności będzie możliwy dopiero pod koniec 2022 roku.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych zaszczepiono około 15 procent populacji. Prezydent Joe Biden zapewnia, że USA posiada wystarczającą liczbę szczepionek, by do czerwca zaszczepić każdego dorosłego obywatela.

Czytaj także
Przeczytaj więcej