Efekt Jarkowskiego i koniec świata?

Asteroida leci w kierunku Ziemi. Możliwa masakra w listopadzie!

Wojciech Kozicki
06.11.2019  08:57
Asteroida i możliwe uderzenie w Ziemię - będzie koniec świata?
Asteroida i możliwe uderzenie w Ziemię - będzie koniec świata? Fot: Pixabay.com

Kolejny koniec świata jest bliski, ponieważ zabójcza asteroida zbliża się do Ziemi. NASA ostrzega, że może stanowić poważne zagrożenie dla ludzi i chociaż apokalipsa nie nastąpi, to uderzenie oznaczałby masakrę!

Asteroida 2006 SF6 to zabójcze zagrożenie z kosmosu, Ziemia jest w niebezpieczeństwie. Kosmiczny obiekt ma ponad 650 m długości i pędzi z prędkością ponad 28 tys. kilometrów na godzinę. Najbliżej Ziemi znajdzie się 21 listopada.

NASA ostrzega, że uderzenie asteroidy 2006 SF6 w zaludniony obszar wywołałoby gigantyczną katastrofę i masakrę. Niestety, nie da się dokładnie przewidzieć jej trasy lotu, bo jest to obiekt z grupy Apollo. Z powodu Efektu Jarkowskiego może znaleźć się znacznie bliżej Ziemi, niż spodziewają się naukowcy.

Efekt Jarkowskiego

Efekt Jarkowskiego można opisać jako siłę działającą na wirujące ciało w przestrzeni, powodowaną emisją fotonów termicznych.. W ten sposób ciała niebieskie mogę zostać przesunięte, a ich orbita może się zmienić. Dlatego właśnie wspomniana kosmiczna skała jest sklasyfikowana jako NEO, czyli obiekt bliski Ziemi, który może jej zagrażać.

NASA informuje, że asteroida 2006 SF6, która krąży wokół Słońca, ponownie zbliży się do Ziemi w 2020 i roku. Tak blisko planety jak w tym roku nie znajdzie się przez następne 200 lat.

Przeczytaj więcej
Komentarze