18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra sprawa

Dla kogo zabójczy jest SŁODKI MIODEK?! Oto pechowcy

11.01.2022  18:27
Miód niektórym osobom bardzo szkodzi.
Miód niektórym osobom bardzo szkodzi. Fot: Wojtek Laski/East News

Miód kojarzony jest z samymi plusami. Świetny, kiedy bierze nasz przeziębienie, a więc wyjątkowo cenny w czasie pandemii koronawirusa. Do tego dla niektórych jest też najlepszy na smutki. Okazuje się jednak, że nie każdy powinien go jeść.

Słodki przysmak i powszechnie uważany za zdrowy pokarm - nie jest do końca bezpieczny? Chociaż miód ma wiele zalet i jest świetnym dodatkiem do różnych potraw - to nie każdy powinien go jeść.

Kto nie powinien jeść miodu?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że miód dla dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia jest wręcz... niebezpieczny! Wszystko dlatego, że ma w sobie przetrwalniki bakterii zawierających botulinę. Jest to szkodliwa substancja, na którą wrażliwi są szczególnie najmłodsi. Do tego miód jest silnym alergenem i może spowodować niebezpieczną reakcję uczuleniową. 

Ze względu na jego wysoki indeks glikemiczny - miód może być niebezpieczny dla osób chorujących na cukrzycę. Nie jest również najlepszym produktem dla ludzi walczących z nadwagą. 

Krótko mówiąc - miód jest zdecydowanie pyszny i jeśli nie jesteśmy diabetykami ani nie walczymy z dodatkowymi kilogramami - możemy go spożywać. Pamiętajmy jednak, że we wszystkim najważniejszy jest umiar. Nie zapominajmy także, by trzymać od niego z daleka naszych ukochanych najmłodszych. 

Ze skarbów natury korzystajcie mądrze.