18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kac morderca nie ma serca

Dopadł Cię bolesny KAC? Oto sposoby na zatrucie alkoholowe

01.01.2022  12:53
Sylwester minął. Oto sposoby na kaca!
Sylwester minął. Oto sposoby na kaca! Fot: MILOSZ POLOCH/REPORTER

Kac po Sylwestrze to bardzo popularny problem Polaków. Jeśli witając nowy rok, raczyliśmy się mocnym alkoholem, to tuż po zabawie możemy czuć się tragicznie. Jak żyć, kiedy w gardle panuje susza, a głowa dosłownie pęka?

Kac powstaje wtedy, kiedy przesadziliśmy z ilością wypitego alkoholu. Uczucie, którego doświadczamy "dzień po" jest niczym innym, jak zwyczajnym zatruciem organizmu. Musimy więc mocno się o siebie zatroszczyć, żeby w końcu poczuć się lepiej.

Alkohol podczas Sylwestra jest w Polsce traktowany niczym opłatek na Wigilię. Nic dziwnego, że łatwo przesadzić, kiedy w miłym towarzystwie zapijamy z kieliszka kolejne wspomnienia minionego roku i plany na ten nadchodzący. Niestety, następny dzień może być dla nas niewyobrażalnie trudny.

Kac po Sylwestrze? Zdradzamy, jak go przeżyć

Na szczęście są sposoby, które sprawią, że staniecie na nogi. Podstawową sprawą, którą trzeba nadrobić, kiedy głowa nam pęka - jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto pamiętać o regularnym i wręcz wzmożonym piciu wody. Kawa, herbata i soki nie nawadniają tak skutecznie. Poza wodą - istotny jest odpoczynek.

Dzień po nadużyciu alkoholu nie warto planować rzeczy, które wymagają od nas wysiłku. Odpoczynek jest szczególnie ważny, by nasz schorowany organizm miał czas na dojście do siebie. Warto również nabyć w aptece odpowiednie elektrolity, które wzmocnią ciało szybciej niż tradycyjnie pita przez nas woda. 

W dniu kaca absolutnie nie pomijajcie śniadania, chyba że wraz z kacem cierpicie na popularną w okresie poświątecznym niestrawność. Jeżeli wasz żołądek funkcjonuje prawidłowo - to koniecznie postawcie na pożywne śniadanie, które momentalnie postawi Was na nogi. 

Poza śniadaniem i nawodnieniem pomóc może napar z imbiru, a w drastycznych przypadkach... sok z kiszonych ogórków. Mamy nadzieję, że szybko dojdziecie do siebie. Po takich przebojach zazwyczaj już nigdy więcej nie chce się dotykać alkoholu. Wystarczy jednak, że będziemy go spożywać z umiarem - to powinno zadziałać.