18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra!

Dziecko skarżyło się na ból noska. Nie uwierzycie, co znaleźli lekarze

27.06.2020  17:08
Dziecko skarżyło się na ból noska. Nie uwierzycie, co znaleźli lekarze
Dziecko skarżyło się na ból noska. Nie uwierzycie, co znaleźli lekarze Fot: Shutterstock

Dziecko skarżyło się na ból w nosku. Lekarze zajęli się jego przypadkiem i to, co odkryli, dogłębnie nimi wstrząsnęło. Wyjątkowy przypadek z Chin. 

Dziecko jest nie tylko pociechą swoich rodziców, ale również największym odkrywcą na świecie. Dzieci mają to do siebie, że ciekawi je dosłownie wszystko i z uwagi na swoją małoletnią niewiedzę - czasem takie zainteresowanie życiem naraża je na niebezpieczeństwo.

Dziecko często nie potrafi ocenić, czy dane zachowanie jest ryzykowne czy nie. Idealnie obrazuje to przypadek 6-letniej dziewczynki z Chin. Dziecko zaczęło uskarżać się na ból noska, a zaniepokojeni tym rodzice zabrali je do lekarza.

Dziecko miało w nosie... ząb!

Dzieci często wkładają do nosa małe przedmioty, nie zdając sobie sprawy, że mogą w taki sposób zaszkodzić swojemu zdrowiu, a czasem nawet i zagrozić życiu. Lekarze wiedząc o tym nie zbagatelizowali więc przypadku 6-latki, tylko natychmiast przystąpili do odpowiednich badań. Okazało się jednak, że w jej przypadku historia przebiegła inaczej.

Na prześwietleniu okazało się, że dziecko ma w nosie... ząb! Xi'an (bo tak nazywała się dziewczynka) cztery lata wcześniej przewróciła się i "zgubiła" ząb mleczny. Rodzice zgodnie twierdzili, że nie mogli go nigdzie wtedy znaleźć, ale do głowy by im nie przyszło, co stało się tak naprawdę. 

Lekarze ustalili, że ząb przebił się w chwili upadku do jamy nosowej i w niej pozostał. Ostatecznie dziewczynkę trzeba było zoperować. Laryngolog twierdzi, że takie przypadki są niezwykle rzadkie. Dentysta natomiast podkreśla, że mimo wszystko możliwe.

Dobrze, że ta historia nie skończyła się gorzej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze