18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielkie WOW

Dziś na niebie WYJĄTKOWE ZJAWISKO! Nie przegap go

22.08.2021  11:55
Pełnia Księżyca Jesiotrów
Pełnia Księżyca Jesiotrów Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Pełnia Księżyca Jesiotrów już dziś zagości na naszym nocnym niebie. Takie zjawisko zdarza się raz do roku, dlatego postarajmy się go nie przegapić. Możemy zagwarantować, że będzie przecudnie! 

Pełnia Księżyca Jesiotrów pojawi się już dziś na pięknym, sierpniowym niebie. Zjawisko jest przepiękne, dlatego warto go nie przegapić. Będzie naprawdę cudownym widowiskiem! Skąd wzięła się taka ciekawa nazwa? Wszystko postaramy się wytłumaczyć.

Dziś Pełnia Księżyca Jesiotrów

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Pełnia Księżyca Jesiotrów widoczna będzie na niebie już od 14:02 - nasz satelita znajdzie się wówczas w odległości 381 785 km od Ziemi. Popołudniowa godzina pełni Księżyca może sprawić, że zjawisko nie będzie najlepiej widoczne. Dodatkowym utrudnieniem mogą być chmury, które raczej pojawią się wtedy na niebie. Nic straconego! Próbować można również w nocy.

Pełnię Księżyca w sierpniu nazywa się również Pełnią Zielonej Kukurydzy, Pełnią Zbożową oraz Pełnią Czerwoną. W przeszłości wierzono, zwłaszcza w krajach rolniczych, że sierpniowa pełnia jest znakiem nakazującym rozpoczęcie zbierania plonów. Wszystko miało znaczenie niemalże mistyczne.

Do obserwacji Pełni Księżyca Jesiotrów nie są nam potrzebne żadne specjalistyczne sprzęty, dlatego każdy powinien spojrzeć w niebo. Nie ma dziś wymówek! Następna piękna pełnia księżyca pojawi się na niebie dopiero we wrześniu.

Nie możecie się doczekać dzisiejszych uniesień astronomicznych? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej